ГоловнеОсвіта і IT

Як створити стікери для месенджерів?  

Для налагодження гарної комунікації з учнями або колегами важливо вміти жартувати, погоджуєтеся? Щоб підбадьорити учнів або похвалити за добре виконане завдання, влучно прокоментувати дописи колег, спробуйте застосувати свої авторські стікери (наклейки). До речі, для цього зовсім не обов’язково бути дизайнерами. Головне — мати дотепну ідею та кілька фото або картинок.

Створюємо стікери у Viber  

 • Натисніть кнопку зі стікерами у будь-якому зі своїх чатів. Коли вони з’являться внизу екрана, натисніть на плюсик в правому нижньому кутку. Оберіть опцію «Створити стікер». Ця опція також є у магазині наклейок у вашому профілі (вгорі справа, поряд з налаштуваннями).
 • Коли відкриється вікно «Створити пакет наклейок», натискайте на квадратик з плюсом, щоб додати своє зображення.
 • Завантажувати можна як свої картинки/фото в форматі JPEG або PNG, так і створюватиїх безпосередньо у Viber за допомогою наявних малюнків та емодзі.
 • Якщо ви хочете вирізати фігуру людини або якийсь об’єкт, обирайте такі фото, де фон є однотонним. Натиснувши на кнопку «Чарівна паличка», отримаєте вирізану фігуру на прозорому тлі.
 • Продовжуйте редагувати свій стікер, застосовуючи інші кнопки в меню: гумкою можна витирати частини зображення, окрім цього можна помалювати на ньому або додати вже готові наклейки і текст. Як виглядає цей процес, можна подивитися у відео.
 • Натисніть кнопку «Зберегти наклейку». Перший стікер готовий! За бажанням повторіть послідовність дій, щоб створити інші стікери. Придумайте назву для свого набору наклейок, а ще, якщо захочете, можете зробити його загальнодоступним, тоді усі охочі зможуть застосовувати ваші стікери в своїх чатах.

Кількість стікерів в одному стікерпаку Viber обмежена 24 штуками. Важливий момент — на відміну від Telegram, створені в Viber стікерпаки неможливо відредагувати. Окрім того, створювати їх можна лише в мобільній версії застосунку.

Створюємо стікери у Telegram 

 • Для створення набору наклейок у Telegram вам знадобиться спеціальний бот. Відкрийте застосунок та введіть в полі пошуку «Наклейки» (Stickers). Натисніть «Пуск» (Start), щоб відкрити чат і почати створювати стікери. Далі стежте за інструкціями бота.
 • Спочатку він попросить вас ввести назву вашого набору стікерів, а потім запропонує почергово завантажити фотографії або картинки. Важливо завантажувати їх як вкладенні файли. Вимога до зображень: формат PNG з прозорим фоном, розмір 512 × 512 пікселів.
 • Далі необхідно призначити емотикон/емодзі для кожного стікера. Оберіть смайлик, який найкраще відповідає цій наклейці, та натисніть Enter, щоб створити її.
 • Після того, як ви завантажите усі зображення, натисніть /publish.

І вуаля, стікерпак готовий!

Натиснувши URL-адресу стікерпака, ви побачите такі варіанти його поширення:

 • Поділитися: посилання на ваш пакет буде надіслане вашим контактам у Телеграмі або групі на ваш вибір.
 • Додати наклейки (стікери):  це додасть пакет до вашої колекції, щоб ви могли надсилати окремі стікери у своїх діалогах. Ваші друзі зможуть користуватись вашим стікерпаком, натиснувши на стікер і додавши їх у свою колекцію.

Як бачите, у створенні стікерів немає нічого складного. Важливо пам’ятати про дотримання авторських прав і створювати стікерпаки зі своїх фотографій, або зображень, на які ви маєте авторські права. Також обережно використовуйте фотографії, де зображені інші люди – вони мають дозволити вам використовувати свої світлини.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button