ГоловнеОсвіта і IT

Deep Nostalgia: «оживляємо» старі фото для уроків

Якщо раніше «живі фото» існували лише у всесвіті Гаррі Поттера, то тепер вони можуть з’явитися у презентаціях до ваших уроків. MyHeritage, глобальна платформа для дослідження родинної історії, запустила сервіс Deep Nostalgia, який, використовуючи технології штучного інтелекту, «оживляє» обличчя людей на старих фото. Як це відбувається: штучний інтелект спочатку «навчається» на справжніх відео відтворювати жести і міміку, а потім обробляє фотографії, додаючи до них рухи та емоції.  Леся Українка-Шкільне життяХтось дивується цій надсучасній «магії», комусь функція сервісу видається моторошною, але ніхто не залишається байдужим. Уже за два дні після запуску, MyHeritage відзвітували про один мільйон фотографій, оживлених за допомогою їхнього сервісу.

Спочатку Deep Nostalgia позиціонували, як можливість для анімації старих фотографій родичів і «вивчення сімейної історії», але наразі технологію використовують для обробки знімків історичних особистостей, картин, пам’ятників тощо, а це може стати особливо цікавим інструментом для уроків мистецтва, історії та української літератури.

Як «оживити» фото: 

1.Зареєструйтеся на сайті (https://www.myheritage.com.ua/). Зверніть увагу, що під час реєстрації сервіс просить вказати імена та прізвища ваших батьків, а також дівоче прізвище для жінок. Тут варто бути обережними, оскільки такі дані використовуються і під час банківських операцій, зокрема, верифікації особистості. Тому вам не обов’язково вказувати на сайті справжні дані, якщо, звісно, ви не збираєтеся досліджувати свій родовід на цьому ресурсі.

2.Завантажте фотографію, яку плануєте «оживити». Оберіть на вкладці «Дерево» функцію «Анімувати фотографію», а потім натисніть кнопку «Вивантажити фотографію».

Сервіс є умовно-безкоштовним (пробний період – 14 днів). Безкоштовно можна обробити тільки п’ять фотографій, далі сайт запропонує оформити платну підписку. Користувачі з платною підпискою (від 5 до 11 доларів) можуть анімувати необмежену кількість знімків і отримувати їх без водяних знаків з логотипом сайту в правому нижньому кутку.

3.Зачекайте, поки система обробить зображення. На це системі знадобиться 5-15 секунд, оскільки сервіс ще й покращує якість оригінального зображення. Зазначимо, що він автоматично добирає послідовність рухів в анімації, проте, якщо користувач хоче вибрати інший варіант, необхідно перейти в розділ «Мої фото», повторно «оживити» зображення і вибрати потрібний алгоритм рухів зі списку «Анімація».

Цікаво, що Deep Nostalgia дозволяє анімувати кілька осіб на фотографії, проте зберігати анімацію кожного портрету із групового фото необхідно окремо. Іноді частина анімованих знімків може виглядати неприродньо, адже нейромережа погано обробляє зображення низької якості: фото, на яких люди дивляться вбік/вниз; де волосся потрапило на обличчя; з різкими перепадами світла/тіні на обличчі.

4.Завантажте відеозапис. Після обробки фото перетворюється на 15-секундне відео, яке можна завантажити, зберегти або поділитися результатом в соцмережах. Технологія однаково добре працює як з чорно-білим, так і з кольоровим зображенням.

ВАЖЛИВО. Оскільки технологію оживлення фото дуже просто можна використовувати для поширення фейкових новин, автори сервісу свідомо не використали функцію мовлення, щоб «запобігти зловживанням, таким як створення діпфейк-відео із живими людьми».

Якщо ви вирішили застосувати цей інструмент для анімації фото на уроках, обов’язково обговорюйте з учнями і небезпеки глибинних фейків.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button