ГоловнеПерерва

Як провести відпустку: п’ять із половиною порад для вчителів

1. Складіть план відпустки. Звісно, про дотримання плану треба буде звітувати лише собі, але структурування допоможе нічого не забути. Неважливо, чи у вашому плані будуть місця, які ви хочете відвідати, чи люди, з якими плануєте зустрітись, – головне, запишіть його. Наполегливо рекомендуємо вписувати не лише те, що пов’язано із підготовкою до роботи у школі, а в першу чергу подумати про себе особисто 😊

2. Змініть обстановку. Навіть якщо відпустка минатиме не за кордоном чи у курортних частинах країни, все одно цілком можливо відпочивати і досліджувати нові місця. Можете придумати собі традицію кожними вихідними відкривати якесь село чи місто поблизу, або навіть іншу вулицю у вашому населеному пункті. Це сприятиме і фізичній активності, і допоможе «перемкнути мозок» від виконання одноманітних завдань та отримати натхнення для нових ідей.

3. Займіться саморозвитком. Це можуть бути книги чи курси, які ви постійно відкладали протягом року. Або ж вивчення іноземної мови. Або занурення у нове захоплення – наприклад, малювання акварельними фарбами, розведення рибок, виготовлення прикрас своїми руками чи ретельне вивчення рослинного світу регіону із сушінням квітів та трав. Це також можуть бути додаткові навички, які ви хочете освоїти для ще кращої взаємодії з учнями, наприклад, використання певних онлайн-інструментів (у минулих розсилках від нас знайдете багато таких інструкцій).  Також літо — це чудова змога передивитися наші вебінари, які ви могли пропустити (більше про це нижче).

4. Подбайте про здоров’я. Карантин і збільшення часу за комп’ютером не надто добре вплинули на організм. Не обов’язково йти у професійний спорт чи готуватись до марафону: ваші очі та спина будуть вдячні за будь-які прості, але, головне, регулярні вправи (а їх регулярність забезпечить виконання пункту 1). Літо дає чудову нагоду займатись фізичними вправами на свіжому повітрі – тож чому би не освоїти асану з йоги «дерево» біля справжнього дерева?

5. Зробіть «інфомаційний детокс». Можна розпочати із традиції не дивитись на вихідних новини, не заходити у соцмережі. Також радимо спробувати режим додатків з вимкненими сповіщеннями (у Вайбері, Месенджері). Переконаєтесь, що за цей короткий проміжок часу ви нічого не пропустите важливого, натомість нервова система добряче відпочине, а також вивільниться час.

5,5. Як тільки завершите читання – відразу пропонуємо вам написати на аркуші всі ваші мрії та плани, які хочете реалізувати протягом літньої відпустки. Потім згрупуйте їх та перетворіть у план. Впевнені, ви заслужили на найкращий відпочинок, щоб прийти у новий навчальний рік із новими силами!

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button