ГоловнеОсвіта і IT

Як зробити скріншот (знімок екрану)? 

Побачили щось цікаве у презентації спікера на вебінарі і відразу фотографуєте це на смартфон? Для заощадження вашого часу та пам’яті телефону краще робити знімки екрану. Окрім того, скріншоти передають зображення дуже якісно, і їх можна редагувати.

Ось кілька ефективних способів зробити «миттєву фотографію екрану» на комп’ютері.

Комбінація клавіш клавіатури  

1. Натисніть одночасно «Alt» та «Print Screen» (PrtScr, PrtSc ) на комп’ютері; «Alt», «Print Screen» і «Fn» — на ноутбуці. Після цього зображення екрану відправилось у так званий «буфер обміну» — вам треба його кудись помістити, щоб продовжити роботу із ним. Наприклад, відкривши будь-який графічний редактор, презентацію чи документ Microsoft Word. Вставте зображення, натиснувши одночасно кнопки «Ctrl» і «V».

2. «Win + S + Shift». Ця комбінація клавіш підходить вам, якщо необхідно «сфотографувати» певну частину, а не весь екран. Після натискання цих кнопок у вас на екрані з’явиться панель, на якій треба обрати потрібний формат, а потім — частину екрана, яку ви хочете зберегти. Вставте скріншот в потрібне місце, натисніть одночасно кнопки «Ctrl» і «V». Це зручно, якщо ви хочете поділитись зображенням у месенджері.

3. «Win + PrntScr». Якщо вам не потрібно редагувати скріншоти, ви можете зберегти їх для подальшого використання автоматично. Просто натисніть «Win + PrntScr» — і скріншот готовий! А знайти його зможете в папці «Екран знімків» або «Screenshots» там, де у вас зберігаються зображення.

Рекомендуємо спробувати кілька комбінацій, щоб знати, яка вам буде зручнішою. Тоді у відповідний момент, коли вам потрібно буде миттєво зробити скріншот, ви легко впораєтеся з цим завданням.

Розширення для браузера

Ось найпопулярніші та безкоштовні розширення, які дозволяють миттєво робити скріншоти в інтернеті: Lightshot, Awesome Screenshot (дозволяє також записувати відео з екрану в браузері), OneClick Screenshot, GoFullPage.

Перевага цих розширень у тому, що ви можете відразу обрізати скріншоти, малювати щось по них і тоді вже зберігати на комп’ютері. Це дуже зручно, наприклад, для перевірки домашніх завдань. Ці розширення є безкоштовними та не потребують додаткової інсталяції на самому комп’ютері, лише встановлення у браузер.

Зверніть увагу, що такі розширення фотографують лише те, що є в самому браузері, тобто ви зможете заскрінити сторінку у соцмережах, але, наприклад, не зможете сфотографувати екран у програмі Zoom, якщо ви відкривали її саме як програму із комп’ютера, а не версію для браузера.

Щодо можливості робити скріншоти на телефоні — то тут може бути дуже багато опцій і здебільшого у смартфонах ця функція є вбудованою. Якщо ви цієї можливості не знайшли, то спробуйте лайфхак, який підходить для багатьох моделей телефонів — натисніть одночасно кнопку живлення (яка допомагає блокувати чи виключати телефон) і кнопку зменшення гучності. Через дві секунди з’явиться скріншот екрану.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button