ГоловнеОсвіта і IT

Карта наших бажань, ментальні карти, або Mind Maps.

Карта наших бажань

Усього за тиждень ми будемо піднімати келихи з шампанським і загадувати різні бажання. Чому б заздалегідь не підсилити шанси на їх здійснення, адже  хороше планування — це вже половина успіху. Ділимось з вами онлайн-інструментом, який у цьому допоможе, — це ментальні карти, або Mind Maps. Його використовують у різних сферах, від створення освітніх програм до бізнес-планів, багато хто з вас використовує його і на своїх уроках, а ще ментальні карти добре підходять  для планування особистих цілей.

Цей інструмент відрізняється від простого переліку завдань, адже дозволяє побачити повну картину ваших планів, бажань та взаємозв’язки між ними. Також візуалізація весь час є в онлайні, і її завжди можна доповнити новими цілями або викреслити звідти неактуальні. За потреби можна і роздруковувати на певних етапах.

Для створення карти оберіть зручний сайт. Їх є дуже багато, ось посилання на безкоштовні сервіси: www.mindmeister.com, https://app.diagrams.net/ , https://simplemind.eu/ , https://coggle.it/, www.mindmup.com.

Кілька ідей, як використати цей інструмент:

Планування відповідно до сфер життя. Виділіть кілька блоків, які будуть присвячені різним напрямам, наприклад, професії, саморозвитку, сім’ї та здоров’ю. Напишіть до кожного блоку мінімум 5 завдань, які треба виконати, щоб ви відчували, що ця сфера у вашому житті «наповнена» (це корисно ще й тому, що часто при плануванні ми не враховуємо, що нашого часу і уваги також потребують близькі люди або здоров’я).

Хронологічна послідовність. Якщо ви вирішили зосередити свою увагу на чіткій цілі, наприклад, вивченні іноземної мови, але теж хочете бачити «повну» картину, можете розділити відповідно до місяців чи кварталів конкретні завдання. Наприклад, січень— робота із самовчителями над певними темами,  березень  — заняття у розмовному клубі тощо.

Увага на конкретних навичках. 2020-й рік показав, наскільки важливо знаходити час для саморозвитку, навіть у дуже щільних графіках. Наступний рік із допомогою mind maps можна спланувати саме для отримання нових умінь. Розпишіть їх на блоки відповідно до тематики, яка об’єднує, додайте кроки для досягнення, а також корисні ресурси, які у цьому допоможуть.

Порада: попри те, що ментальні карти використовують для креативу та візуалізації, не варто забувати про певні показники, які будуть компасом для розуміння, чи виконали ви завдання. Для цього при створенні цілей можна застосувати технологію SMART: кожна ціль має бути конкретною, вимірюваною, реалістичною та обмеженою в часі.

Однак якщо поки що ви не можете сформулювати ціль настільки конкретно, залиште хмарку із ключовими словами – вона регулярно нагадуватиме, що це бажання чи ще не окреслена мрія потребує вашої уваги (виділяти час на планування – це ще окрема ціль!)

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button