БатькамГоловнеШкільному психологу

Чи може шкільний психолог спілкуватися з дитиною без згоди батьків?

Для індивідуальної діагностики та/або корекції девіантної поведінки дитини практичним психологом потрібна письмова згода батьків, але для проведення групових занять, анонімного анкетування згода не обов’язкова.

Відповідно до частини 1 статті 76 Закону України «Про освіту»: «У системі освіти діє психологічна служба, положення про яку затверджує центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки. Психологічне забезпечення освітнього процесу в закладах освіти здійснюють практичні психологи».

Згідно з пунктом 7 Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу» від 15.04.2008 року № 199: «Методи психологічного і психотерапевтичного впливу можуть застосовуватися лише за усвідомленою згодою інформованої дієздатної особи, відносно якої вони застосовуються, або за згодою її законного представника».

Згідно з Положенням про психологічну службу у системі освіти України, затвердженим Наказом Міністерства освіти і науки України № 509 від 22 травня 2018 року, працівник психологічної служби, зокрема, зобов’язаний:
• «надавати психологічну допомогу за запитами учасників освітнього процесу;
• здійснювати індивідуальну діагностику, корекцію за запитом учасників освітнього процесу, отримавши письмову згоду батьків (законних представників). Зазначена згода може бути відкликана у будь-який момент;
• поважати гідність здобувачів освіти».

Також, практичний психолог входить до складу постійної шкільної комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), здійснює роботу з постраждалими від насильства дітьми та сприяє запобіганню будь-яким видам і формам насильства та конфліктам серед здобувачів освіти.

Важливо!
«За своїм статусом практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти належать до педагогічних працівників» (частина 3 статті 76 Закону України «Про освіту»).

Дізнатись більше можна у посібнику “Путівник школою”.

Читайте також:

Back to top button