ГоловнеОсвіта і IT

Безкоштовні фотобанки: зручно, швидко, доброчесно

Як часто в пошуках гарної ілюстрації для презентації чи уроку ми йшли в Google і гортали десятки одноманітних варіантів з безлічі сайтів? Це один із поширених варіантів пошуку тематичних світлин. Однак – не найкращий.

У цьому дописі хочемо поділитися з вами добіркою безкоштовних фотобанків – ресурсів, які містять мільйони фотографій та інших зображень. Переваг у фотобанків кілька. Передусім – колекції світлин. Вони налічують до кількох мільйонів зображень із різних тем, у різних форматах і розмірах. Ви точно знайдете саме той знімок, який потрібен вашому матеріалу. Крім того, беручи ілюстрації з фотобанків, ви знаєте, що не порушуєте авторське право на використання зображення. Це відповідає принципам академічної доброчесності. Ці ресурси також мають зручний інтуїтивний пошук.

Отже, наша підбірка Топ-10 популярних фотобанків:

Pexels – безкоштовний сайт із фотографіями та відео, який допомагає дизайнерам, блогерам, журналістам, освітянам та всім, хто шукає візуальні матеріали для своєї роботи. Ви також можете зареєструватися на сайті і стати одним із авторів.

Pixabay – сайт для обміну фотографіями, ілюстраціями, векторною графікою відео і навіть музикою. Наразі на сайті доступно приблизно 2,2 млн зображень.

Unsplash. «Це понад 2 мільйони безкоштовних зображень із високою роздільною здатністю, представлених вам найщедрішим співтовариством фотографів у світі», – говорять творці фотобанку.

Picjumbo – сайт чеського фотографа Віктора Ганачека (Viktor Hanacek). «Я просто хлопець, який ділиться своїми фотографіями з усім світом. Безкоштовно», – каже Віктор. Ідея створення власного фотобанку прийшла тоді, коли інші ресурси відхилили його фотографії через «недостатню якість». «Озираючись назад, я неймовірно вдячний за це», – зазначає фотограф.

Burst – сім’я, природа, освіта, спорт, здоров’я… фотобанк охоплює різноманітні теми і має хорошу колекцію високої якості, яка доступні без реєстрації.

Life of Pix – ще один безкоштовний фотобанк із великою колекцією фото і відео.

FOCA Stock пропонує зображення для особистого та комерційного використання на веб-сайтах, у проєктах, темах,  програмах. «Я запустив FOCA, щоб поділитися своєю любов’ю до фотографії з усім світом», – говорить засновник сайту Джеффрі Беттс.

STOCKVAULT – фотобанк, де «фотографи, дизайнери та студенти можуть безкоштовно ділитися своїми фотографіями, графікою та векторними файлами».

StockSnap. «Чудове зображення допомагає вашому проєкту вийти за межі «хорошого» і стати “чудовим”», – пишуть автори фотобанку.

Reshot – тут зібрано чимало знімків креативних фотографів з особливим поглядом на природу і світ, який нас оточує. Пошукові запити треба вводити англійською.

Для того, щоби здійснити пошук, необхідно подумати про ключове слово – деякі із цих ресурсів «зрозуміють» запити кирилицею, проте для ефективнішого пошуку ключові слова треба перекладати англійською.

Це далеко не весь перелік хороших ресурсів для пошуку якісних авторських зображень. Однак навіть його достатньо, щоб ваші візуальні роботи стали ще цікавішими та привабливішими.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button