ГоловнеПсихологія

Спілкування онлайн може зменшити ризик розвитку деменції         

Якщо ваші літні родичі ще не опанували Zoom, відеодзвінки в різних месенджерах або не навчилися користуватися соціальними мережами, можливо, настав час звернути на це увагу. У свіжій публікації британського видання «The Guardian» розповідається про те, що під час пандемії багато людей старшого віку почали вперше використовувати нові технології, які можуть бути помічними у захисті від деменції.

У людей старшого віку, які для комунікації регулярно використовують онлайн-застосунки, менше страждає епізодична пам’ять, порушення якої вказує на наявність деменції. Про це йдеться у дослідженні Інституту старіння та пам’яті Геллера Університету Західного Лондона та Манчестерського університету.

Науковці протягом 15 років вивчали комунікаційні звички понад 11 тисяч жінок та чоловіків віком від 50 до 90 років у дослідженні під назвою «Соціальний контакт і 15-річні траєкторії епізодичної пам’яті у літніх людей з втратою слуху і без нього». Виявилося, що люди, які надавали перевагу спілкуванню віч-на-віч і телефонним розмовам, зазнали більш різкого погіршення пам’яті, ніж ті, хто окрім традиційної комунікації, ще й спілкувався онлайн.

Сноріс Рафнссон, доцент кафедри старіння та догляду за деменцією в Інституті Геллера, який очолював дослідження, говорить, що воно вперше показало вплив розмаїття, частоти та змістовності взаємодії на довгострокову пам’ять. Іншими словами, чим різноманітнішими є форми комунікації, тим кориснішим це є для когнітивних функцій людей старшого віку.

Науковець додає, що спрацьовують і такі фактори, як власне опанування онлайн-застосунків, що допомагає підтримувати активною функцію пам’яті, а спілкування через різні канали полегшує соціальну підтримку та взаємодію, які приносять користь нашому мозку. Отже, чим різноманітнішими є технології, які опановують люди старшого віку, тим кращим буде захисний ефект від деменції. До речі, в Instagram популярною може бути не лише молодь, але й інфлуенсери старшого віку.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Читайте також:

Back to top button