Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Життя і творчість японського письменника Кавабата Ясунарі (11 клас. Зарубіжна література)

ТЕМА:  Життя і творчість японського письменника Кавабата Ясунарі

МЕТА: ознайомити учнів із життям і творчістю, особистістю письменника, його естетичними поглядами; допомог­ти учням усвідомити особливості японської культури, світогляду; розвивати навички самостійного пошуку та обробки інформації, естетичного дослідження; виховувати повагу до національних культур усіх на­родів, естетичний смак.

ОБЛАДНАННЯ: портрет письменника, видання творів, ілюстрації до біографії; краєвиди Японії, зразки прикладного мис­тецтва (або ілюстрації).

ХІД  УРОКУ

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель.

Ще на початку XX ст. видатний діяч японського мистецтва Окакура в «Книзі про чай» у діалозі із зарубіжними чи­тачами стверджував, що справжній ключ до характеру японців по­трібно шукати в естетиці чайного обряду, а не в «бусідо» («шлях воїна-самурая»). Іноземці називали нас варварами у той час, коли ми цілком віддавалися мирному мистецтву. Але відтоді, як Японія влаштувала масштабну криваву бійню на полях Маньчжурії, вони називають її цивілізованою країною. Останнім часом так багато по­чали говорити про «бусідо», але майже ніхто не звертає увагу на «тядо» («шлях чаю»). Якщо цивілізованість залежить від успіху кривавих війн, ми скоріше погодимося залишатися варварами». Саме в чайній церемонії, у цьому мирному обряді проявляється за­гострене почуття краси японців.

Про Японію, японців, «тядо» і його співця Кавабата Ясунарі буде наш урок.

Завантажити: Життя і творчість японського письменника Кавабата Ясунарі (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 17.5 KB, Завантажень: 287)
Back to top button