Контрольна робота № 2. Література Доби Просвітництва та Доби Романтизму. Творчість Й. В. Ґете та Е. Т. А. Гофмана (10 клас. Зарубіжна література)
Контрольна робота № 2. Література Доби Просвітництва та Доби Романтизму. Творчість Й. В. Ґете та Е. Т. А. Гофмана
Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; прищеплювати прагнення досягти високих результатів.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
Обладнання: картки із завданнями.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
- Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
- Виконання контрольної роботи
1-й варіант
І рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)
Знайдіть правильну відповідь.
- Укажіть століття, яке увійшло в історію людства як доба Просвітництва:
а) XVI ст.;
б) XVII ст.;
в) ХVІІІ ст.;
г) XIX ст. - Укажіть, хто з цих авторів не жив у добу Просвітництва:
а) Д. Дефо;
б) Д. Дідро;
в) Ж.-Ж. Руссо;
г) Г. Гейне. - Укажіть твір, написаний Ґете під час адвокатської практики в м. Вецлар, який зробив ім’я автора відомим у Європі:
а) «Прометей»;
б) «Страждання юного Вертера»;
в) «Герман і Доротея»;
г) «Фауст». - Укажіть головну проблему трагедії «Фауст»:
а) проблема життя і смерті;
б) людина в її ставленні до суспільства;
в) проблема кохання;
г) людина та її призначення на землі. - Укажіть, яку мету переслідує Мефістофель:
а) спокусити Фауста, щоб довести недосконалість людини;
б) зробити Фауста молодим і гарним, улюбленцем жінок;
в) зробити з Фауста геніального, шанованого в усьому світі вченого;
г) зробити Фауста найбагатшою людиною в місті. - Укажіть, які слова мав сказати Фауст на знак повного задоволення життям:
а) «Людина — вінець творіння»;
б) «Спинися, мить, прекрасна ти!»;
в) «Майбутнє прекрасне»;
г) «От тепер можна і помирати!» - Укажіть, яке з тверджень є правильним щодо суті романтизму:
а) протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;
б) наявність правил та канонів;
в) тенденція до типізації, настанова на «правдиве» відображення світу;
г) гуманізм та зображення гармонійно розвиненої людини. - Укажіть добу, до якої зверталися романтики у пошуках естетичного ідеалу:
а) Відродження;
б) античність;
в) Середньовіччя;
г) Просвітництво. - Укажіть, який твір не належить перу Е. Гофмана:
а) «Золотий горнець»;
б) «Лускунчик»;
в) «Володар мух» ;
г) «Володар бліх». - Укажіть, що обрав Е. Гофман як засіб для розуміння умовностей життя:
а) новітню філософію;
б) теорію єдності зі світом;
в) прагматизм;
г) фантастика. - Укажіть, що подарувала фея Рожа Гожа малому Цахесові:
а) гроші;
б) титул;
в) золоті волосини;
г) чарівний гребінець. - Укажіть, у якому місті відбуваються події, зображені в казці Гофмана «Золотий горнець».
а) У Дрездені;
б) у Берліні;
в) у Празі;
г) місто невідоме.
ІІ рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)
- Укажіть відповідність між сценами І частини «Фауста» та їхнім символічним змістом.
а) «Відьмина кухня»; | 1) Випробування Фауста розвагами; |
б) сцени з Маргаритою; | 2) випробування Фауста вином; |
в) «Вальпуржина ніч»; | 3) намагання спокусити Фауста молодістю; |
г) «Авербахів склеп»; | 4) випробування Фауста коханням |
Відповіді: а) — 3), б) — 4), в) — 1), г) — 2).
- Герой, переживання, думки і почуття якого відображені в літературному творі, це — … (ліричний герой).
- Зіткнення яких двох світів відображено у творах Е. Гофмана? (Матеріального та духовного)
ІІІ рівень (максимально — 3 бали)
Укажіть пропущене в реченні слово. Поясніть вислів.
Біблія нового часу, яка пояснювала все життя з позицій розуму і налічувала 28 томів, це … (енциклопедія).
2-й варіант
І рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)
- Укажіть, хто такі просвітники:
а) університетські викладачі;
б) ті, хто видавав і друкував книги;
в) освічені люди, які поставили собі за мету навчити грамоти простий народ;
г) письменники, філософи, учені, які стверджували, що людина — досконала істота, здатна сама будувати життя і суспільство. - Укажіть, твори якого жанру вперше з’являються в добу Просвітництва:
а) історичні романи;
б) енциклопедії;
в) драми;
г) хроніки. - Укажіть, до якого творчого угрупування належав у молоді роки Й. Ґете:
а) акмеїстів;
б) символістів;
в) дадаїстів;
г) штюрмерів. - Укажіть, як Мефістофель називає людину:
а) «смішний божок землі»;
б) «окраса Всесвіту»;
в) «довершений витвір Бога»;
г) «намісник Бога на землі». - Укажіть причину розлучення Фауста і Маргарити:
а) вони розлюбили одне одного;
б) рідні Маргарити проти їхніх стосунків;
в) Фауст кидає Маргариту;
г) хочуть уникнути поголосу. - Укажіть, хто з персонажів «Фауста» проголошує: «Я свідок лиш мізерності людської. <…> Погано він живе! Не треба / Було б йому давать і крихти світла з неба. / Тим розумом владає він, / Щоб жити, як тварина із тварин»:
а) Фауст;
б) Архангел;
в) Бог;
г) Мефістофель. - Укажіть, як називається літературний напрям, для якого є притаманним протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності.
а) Імпресіонізм;
б) класицизм;
в) реалізм;
г) романтизм. - Укажіть, як називається негативна оцінка предмета або явища через його висміювання; комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований.
а) Сатира;
б) гумор;
в) іронія;
г) сарказм. - Укажіть, якій тематиці присвячені перші твори Е. Гофмана:
а) музичній;
б) пригод та подорожей;
в) філософській;
г) оспівування природи. - Укажіть, ким був Балтазар, герой твору Е. Гофмана «Крихітка Цахес…»:
а) філософом;
б) скептиком;
в) філістером;
г) поетом. - Укажіть, хто допомагає Балтазарові:
а) фея Рожа Гожа;
б) Циннобер;
в) Проспер Альпанус;
г) князь Барсануф. - Укажіть, як звати головного героя казки Е. Гофмана «Золотий горнець»:
а) Фабіан;
б) Анзельм;
в) Мош Терпін;
г) Пульхер.
ІІ рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)
- Укажіть відповідність між сценами І частини «Фауста» та їхнім символічним змістом.
а) «Відьмина кухня»; | 1) Випробування Фауста розвагами; |
б) сцени з Маргаритою; | 2) випробування Фауста вином; |
в) «Вальпуржина ніч»; | 3) намагання спокусити Фауста молодістю; |
г) «Авербахів склеп»; | 4) випробування Фауста коханням |
Відповіді: а) — 3), б) — 4), в) — 1), г) — 2).
- Неіснуюче в дійсності, створене фантазією, уявою,- … (фантастика).
- Яке останнє благодіяння для Циннобера робить фея Рожа Гожа після його смерті? (Фея перетворює Циннобера на красеня, а у його матері на городі виросла чудова солодка цибуля.)
ІІІ рівень (максимально — 3 бали)
Укажіть пропущене в реченні слово. Поясніть вислів.
Й. Ґете стверджував: «Природа є.» (досконалість).
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати статтю підручника за темою «Від романтизму до реалізму».
Завантажити: Контрольна робота № 2. Література Доби Просвітництва та Доби Романтизму. Творчість Й. В. Ґете та Е. Т. А. Гофмана (10 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 20.6 KB, Завантажень: 102)