Здоров'яФізіологія

Фахівці назвали тортурами необхідність рано вставати на роботу

На думку Пола Келлі, професора Оксфордського університету, і його колег, необхідність щодня вставати на роботу до 9 ранку – найпоширеніше катування в сучасному суспільстві. Подібний розпорядок дня для нас не підходить. Він розходиться з нашими циркадними ритмами.

Внутрішні органи, такі як серце або печінка, працюють по іншому розкладом, і змінити його не можна. А ось перенести початок робочого дня на 10 годину ранку – можна. Вчені відзначають: восьмигодинний робочий день був введений у Великобританії в 18 столітті для цілодобової роботи фабрик і заводів. Економічна ситуація з тих пір сильно змінилася. Тому дослідники наполягають на перенесенні початку робочого дня.

До речі, в одній британській школі провели експеримент. Початок занять перенесли з 8:30 на 10 ранку. Завдяки цьому успішність школярів підвищилася на 19%. Фахівці додають: стрес, викликаний порушеннями сну, підвищує ризик хронічних захворювань. Продуктивність співробітників знижується, вони часто беруть лікарняні, і компанії втрачають гроші. Внесення запропонованих вченими змін допоможе це запобігти.

Back to top button