Здоров'яХарчування

З’їдати більше п’яти порцій овочів і фруктів на день не має сенсу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує вживати п’ять порцій овочів і фруктів на день. У кожній порції повинно міститися близько 80 грамів різних фруктів і овочів. Одна порція еквівалентна приблизно одному овочу або фрукту. Можна вживати свіжі, заморожені, консервовані, сушені овочі або фрукти, а також соки.

Попереднє дослідження, проведене в Англії, передбачало: потрібно з’їдати більше семи овочів і фруктів на день. Однак нове дослідження показує, що після п’яти порцій фруктів і овочів позитивний ефект не збільшується. Більшість людей вживає близько чотирьох порцій фруктів і овочів. Обидва дослідження показали: краще з’їдати більше.

Вчені проаналізували дані 16 досліджень, проведених в США, Європі та Азії. У дослідженнях взяли участь більше 833 000 чоловік, 56 000 з яких померли. В США та Китаї вживання фруктів і овочів знижувало ризик смерті від будь-яких причин, а особливо – від серцево-судинних захворювань. З’ясувалося, що, в цілому, кожна наступна порція овочів і фруктів на день на 5% знижує ризик передчасної смерті. Межею такого ефекту є п’ять порцій.

“Всі знають, що фрукти та овочі корисні, проте 70% дорослих людей не з’їдають п’яти порцій”, – каже дієтолог Вікторія Тейлор. У Британії тільки 30% дорослих і 41% літніх людей виконують дану рекомендацію. Дієтолог Елісон Тедстоун відзначає: “Здорове, збалансоване харчування, з великою кількістю фруктів, овочів і клітковини і низьким вмістом насичених жирів, цукру і солі, поряд з високим рівнем активності, допоможуть підтримувати здорову вагу і знизять ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу і деяких видів раку “.

Back to top button