Головне

Українці всього світу приєднуються до кримськотатарського народу у вшануванні жертв геноциду 1944 р.

18 травня 1944 р. за наказом радянського диктатора Йосипа Сталіна сотні тисяч кримських татар було депортовано з Кримського півострова України в різні регіони Радянського Союзу, майже половина з яких загинула або під час переселення, або протягом року перебування в засланні.

У листопаді 2015 р. Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 р. геноцидом кримськотатарського народу та встановила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Кримські татари мирно проживали на півострові з моменту їхнього повернення в 1987 р. до нелегальної окупації Криму російськими силами в березні 2014 р.

Сьогодні кримські татари знову зазнають переслідувань, а їхні основні свободи і людські права порушуються. Менше місяця тому, 26 квітня 2016 р., російські владні структури заборонили Меджліс кримськотатарського народу, назвавши це представницьке зібрання екстремістською організацією.

Міжнародне співтовариство засудило нелегальну російську окупацію Криму та рішуче відмовляється визнавати це порушення українських кордонів.

Back to top button