Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

«Старий і море » — повість-притча про людину. Вплив Е. Хемінгуея на розвиток художньої прози XX ст. (11 клас. Зарубіжна література)

ТЕМА: «Старий і море » — повість-притча про людину. Вплив Е. Хемінгуея на  розвиток художньої прози XX ст.

МЕТА: допомогти учням глибше усвідомити притчевий ха­рактер твору, особливості стилю письменника та його вплив на розвиток світової художньої прози; розви­вати навички характеризування героїв, визначення ідей, особливостей стилю, уміння висловлювати осо­бисте ставлення до проблем, висвітлених у творі; ви­ховувати гуманістичне й оптимістичне світобачення, прагнення до гармонійного життя.

ОБЛАДНАННЯ: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, схема-характеристика образу Сантьяго.

ХІД  УРОКУ

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель.

«У класиків потрібно вчитися, але не наслідувати їх… У наш час потрібно… перевершити письменників минулого»,— гово­рив Е. Хемінгуей. І це йому певною мірою вдалося. Про те свідчать захоплені відгуки: «Перед своїм кінцем Хемінгуей був одним із най- відоміших і найпопулярніших письменників у світі» (Дж. Томпсон); «…Хемінгуей, можливо, найбільш американський серед американ­ських письменників XX ст. Як людина і як письменник він був най­тісніше пов’язаний із традиціями американських піонерів, із тими своїми предками, які сокирою прокладали шлях крізь праліс, які зі своїми грубо збитими фургонами простували безмежною прерією. Вони тяжко працювали, воюючи з дикою природою і ризикуючи на кожному кроці. Від тих піонерів — свідомо чи несвідомо — Хемінгу­ей запозичив усе найкраще, усе, що було справжньою, а не офіційною Америкою»,— зазначав відомий літературознавець Д. Затонський.

Про героїв Хемінгуея, особливості та значення повісті «Старий і море» й буде наша розмова на уроці.

Завантажити: «Старий і море » — повість-притча про людину. Вплив Е. Хемінгуея на розвиток художньої прози XX ст. (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 138.2 KB, Завантажень: 260)
  
Back to top button