Здоров'я

Прогулянки і біг підтюпцем рятують від стресів

Прогулянки і біг підтюпцем рятують від стресів
Прогулянки і біг підтюпцем рятують від стресів
Нові дослідження американських вчених дозволили встановити, що прогулянка швидким кроком і біг підтюпцем роблять на людину розслабляючий ефект і допомагають йому справитися зі стресом, завдяки особливому впливу на нейрони головного мозку.

Експерименти, проведені на мишах, показали, що коли активні гризуни відчували стрес, то у них у мозку спрацьовували «заспокійливі нейрони», які знімали напругу.

Гризунів в ході дослідів розбили на дві групи – одні залишалися малорухомими, а інші активно бігали.

Перевіривши кількість клітин головного мозку мишей, вчені встановили, що у активних особин утворювалися нові нейрони, які придушували збудливість мозку і діяли на зразок заспокійливих засобів.

У другій частині експерименту вчені помістили всіх піддослідних у крижану воду, щоб створити їм стресові умови.

Як і передбачалося, в області мозку, яка бере участь у формуванні емоцій, включалась велика кількість збудливих нейронів. Це стало підтвердженням того, що миші пережили стрес. При цьому в мозку у «бігунів» спрацьовували і так звані «заспокійливі» нейрони, які знімають тривогу. Це дозволяло мишам краще справлятися зі стресами.

Подібний ефект, як вважають вчені, спостерігається і у людей.

Професор Елізабет Гоулд з Прінстонського університету (Нью-Йорк) вважає, що фізична активність діє на мозок таким чином, що тривога у меншій мірі позначається на його нормальній роботі. В результаті, мозок здатний сам себе реорганізовувати, що дозволяє краще пристосовуватися до навколишнього середовища.

Фахівці підкреслюють, що вивчення механізмів роботи мозку дають ключ до розумію того, як допомогти людям з тривожними розладами.

При цьому результати дослідження розкрили парадокс. Якщо молоді нейрони, як це вважається, в гіпокампі є більш збудливими, ніж зрілі, то вправи повинні не зменшувати тривогу, а посилювати її. Однак, цього не відбувається. Це означає, що працює механізм, який контролює збудливість клітин, а фізична активність його просто «підживлює».

Вчені вважають, що тривожна реакція з точки зору еволюції цілком виправдана, оскільки допомагає виживати слабким особинам, змушуючи їх уникати небезпек.

Back to top button