Конспекти уроків української мови 5 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Основа слова і закінчення — значущі частини слова. Орфоепія. Вимова префіксів пре-, при-, прі- (5 клас. Українська мова)

Тема.           Основа слова і закінчення — значущі частини слова. Орфоепія. Вимова префіксів пре-, при-, прі-.

Мета:

         навчальна: повторити й поглибити знання учнів про основу як час­тину слова, що виражає лексичне значення, і закінчення, яке служить для зв’язку слів у реченні і вказує на граматичне значення; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити основу слова й закінчення, ви­значати їхню роль у словах; пояснити особливості написання префіксів пре-, при-, прі-, сприяти зміцненню навичок їх виділення; поглибити знання учнів про вимову слів із префіксами пре-, при-, прі-;

         розвивальна: розвивати творчі вміння використання основи слова і за­кінчення при створенні нових слів та їхніх форм; розвивати мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, культуру усного мовлення;

         виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до природи, виховувати інтерес до укра­їнських традицій і звичаїв.

Внутрішньопредметні зв’язки: лексика, граматика, культура мовлення й стилістика, текст.

Міжпредметні зв’язки: художня література, природознавство.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Завантажити: Основа слова і закінчення — значущі частини слова. Орфоепія. Вимова префіксів пре-, при-, прі- (5 клас. Українська мова) (Розмір: 24.5 KB, Завантажень: 233)
Back to top button