Головне

Визначені переможці Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії

Визначені переможці Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії
Визначені переможці Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії
20 вересня 2012 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося оприлюднення результатів та урочисте закриття Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії.

За три дні поки тривала олімпіада, юні історики виконали ряд завдань з історії, що охоплювали період античності: становлення античної грецької цивілізації;антична грецька цивілізація класичної доби; еллінізм; давній Рим у VІІІ – І ст. до Р. Х.; падіння Республіки та рання імперія, відвідали музей історії Київського національного університету та лінгвістичний музей, побували в Національній опері України імені Тараса Шевченка, відвідали парк «Київська Русь». За цей час представники з 9 країн встигли здружитися. Учасники олімпіади, які зібрались в залі прийому офіційних делегацій в Головному університетському корпусі, були схожі на членів однієї команди, які вболівають за спільний результат, а не за власні нагороди.

Слушно зауважив заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, що у наш час, вивчаючи історію, потрібно не шукати ворогів у минулому, а шукати друзів у сьогоденні. Він зазначив, що оскільки на даний час потрібні узгоджені погляди на історію, то започаткування та проведення такої олімпіади є надзвичайно актуальним. «Ми раді, що перша Міжнародна учнівська олімпіади з історії відбулася саме з нашої ініціативи, в Україні, в Києві, в такому чудовому навчальному закладі, яким є Київський національний університет імені Тараса Шевченка», – сказав він.

Донести дух олімпіади в свої країни, побажав її учасникам ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський. Він зауважив, що для університету – велика честь проводити на його базі такого рівня олімпіаду. Ректор привітав учасників подякував батькам і вчителям, які виховали і підготували таких талановитих дітей і запросив юних істориків у майбутньому стати студентами КНУ.

За результатами перевірки конкурсних завдань почесне третє місце між собою розділили: Данге Генріета (Республіка Індія), Тела Джонатан (Італійська Республіка), Лія Жмак (Французька Республіка), Катерін Корчагін (Французька Республіка), Даяна Рааб (Естонська Республіка). Вони нагороджені Дипломами учасників Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії ІІІ ступеня та Бронзовими медалями.

Срібними медалями та Дипломами учасників Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії ІІ ступеня нагороджені українки – Костицька Софія, Росоха Крістіна та Новікова Марія.

Золоті медалі та Дипломами учасників Першої Міжнародної учнівської олімпіади з історії І ступеня здобула МааліТамм з Естонії та українка Ганна Острожна. Дівчата не приховували своєї радості. Після отримання медалей вони щиро подякували організаторам олімпіади і висловили сподівання, що в наступному році обов’язково буде проведено Другу Міжнародну учнівську олімпіаду з історії.

З словами вдячності звернувся до організаторів керівник збірної команди Естонії Ааре Рістіківі. «Ця олімпіада – ще один приклад того, що історія може як розділяти народи, так і об’єднувати. Тож чудово, що вона відбулась і впевнений в необхідності проведення другої», – сказав Ааре Рістіківі.

Учасників олімпіади тепло привітали ровесники – вихованці Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони виконали на їх честь чудові пісні і танці, які стали красивим завершенням учнівського змагання кращих істориків.

Прес-служба Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Back to top button