Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Контрольна робота № 5. Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини ХІХ ст. (10 клас. Зарубіжна література)

Контрольна робота № 5. Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини ХІХ ст.

Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; при щеплювати прагнення досягти високих результатів.

Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.

Обладнання: картки з завданнями.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

  1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
  2. Виконання контрольної роботи 1-й варіант

I рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)

  • Знайдіть правильну відповідь.
  1. Зачинателем якої модерністської течії був Шарль Бодлер?
    а) Футуризму;
    б) символізму;
    в) імпресіонізму.
  2. Який мотив є провідним у збірці «Квіти зла»?
    а) Невідворотності людської долі;
    б) несумісності реальності та ідеалу;
    в) безрезультатності пошуку краси.
  3. До якого віршового циклу належить «Альбатрос»?
    а) «Сплін та ідеал»;
    б) «Паризькі картини»;
    в) «Квіти зла».
  4. Хто є автором збірки «Квіти зла»?
    а) Бодлер;
    б) Вітмен;
    в) Тютчев.
  5. Хто є автором твору «Пісня про себе»?
    а) Бодлер;
    б) Вітмен;
    в) Тютчев.
  6. Кому належить рядок: «Шепіт… Ніжний звук зітхання…»?
    а) Бодлеру;
    б) Вітмену;
    в) Фету.
  7. Хто з поетів до 14 років мав прізвище Шеншин?
    а) Тютчев;
    б) Фет:
    в) Бодлер.
  8. Кого символісти вважали своїм предтечею?
    а) Тютчева;
    б) Вітмена;
    в) Бодлера.
  9. Естетизація дійсності, використання «високої» лексики, схильність до античності, міфології характерні для:
    а) поезії «чистого мистецтва»;
    б) соціально спрямованої поезії;
    в) інтимної лірики.
  10. Імпресіонізм та символізм — течії:
    а) романтизму;
    б) модернізму;
    в) реалізму.

II рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)

  1. Розкрийте символіку вірша Ш. Бодлера «Альбатрос».
  2. Схарактеризуйте творчість А. Фета. Чому його називають представником «чистого мистецтва»?
  3. Розкрийте значення поняття декаданс.

ІІІ рівень (максимально — 4 бали) — спільний для обох варіантів

  • Напишіть твір-есе за однією з поданих тем.
  1. Проаналізуйте одну з поезій А. Рембо.
  2. Поясніть, чому Бодлер був водночас і пізнім романтиком, і одним із засновників символізму.
  3. Розкрийте особливості поезії школи «чистого мистецтва».

2-й варіант

I рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)

  • Знайдіть правильну відповідь.
  1. Ознаки якого мистецтва присутні в творах Бодлера?
    а) Модернізму та реалізму;
    б) модернізму та романтизму;
    в) романтизму та реалізму.
  2. Який вірш відкриває збірку Бодлера «Квіти зла»?
    а) «Альбатрос»;
    б) «До читача»;
    в) «Благословення».
  3. Яка тема є провідною в сонеті «Альбатрос»?
    а) Людина і природа;
    б) поет і натовп;
    в) поет і мистецтво.
  4. Хто є автором збірки «Листя трави»?
    а) Бодлер;
    б) Вітмен;
    в) Тютчев.
  5. Хто є автором поезії «Silentium»?
    а) Бодлер;
    б) Вітмен;
    в) Тютчев.
  6. Кого з поетів часто називають «батьком верлібру»?
    а) Тютчева;
    б) Фета;
    в) Вітмена.
  7. Настрої песимізму, занепаду, розчарування характерні для літератури:
    а) декадансу;
    б) естетизму;
    в) романтизму.
  8. Ліричний герой — особистість, здатна перетворити мрію на дійсність, подолати розрив між ідеалом і дійсністю, характерний для:
    а) імпресіонізму;
    б) символізму;
    в) неоромантизму.
  9. Сукупність літературних напрямів і течій кінця ХІХ — початку ХХ ст. нереалістичного спрямування дістала назву:
    а) неоромантизм;
    б) декаданс;
    в) модернізм.
  10. Прагнення інтуїтивного пізнання дійсності через символ, відмова від сприйняття світу через конкретні образи характерні для:
    а) символістів;
    б) імпресіоністів;
    в) декадентів.

II рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)

  1. Розкрийте значення поняття символізм.
  2. Розкрийте символіку вірша В. Вітмена «Голосівки».
  3. Схарактеризуйте творчість Ф. Тютчева. Як розкривається у його ліриці тема «Людина і Всесвіт»?

ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати твір Моріса Метерлінка «Синій птах».

Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення «Бельгійський Шекспір — Моріс Метерлінк».

Завантажити: Контрольна робота № 5. Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини ХІХ ст. (10 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 19.9 KB, Завантажень: 51)
  
Back to top button