Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Композиція і стиль, художні особливості, значення роману Альбера Камю «Чума» (11 клас. Зарубіжна література)

ТЕМА: Композиція і стиль, художні особливості, значення роману Альбера Камю  «Чума»

МЕТА: допомогти учням визначити особливості композиції, індивідуального стилю письменника, ідейно-художні особливості твору та його значення; розвивати нави­чки аналізу прозових творів, висловлення власних думок та їх аргументування, уміння вести дискусію; виховувати активну гуманістичну життєву позицію.

ОБЛАДНАННЯ: портрет письменника, видання твору й ілюстрації до нього.

ХІД    УРОКУ

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель.

«…Дослухаючись до радісних криків, що долинали з центру міста, Ріє згадав, що будь-яка радість — під загрозою. Бо він знав те, чого не відала ця щаслива юрма і про що можна прочи­тати в книжках: бацила чуми ніколи не вмирає, ніколи не щезає, десятиліттями вона може дрімати десь у закрутку меблів або в стосі білизни, вона терпляче вичікує своєї години в спальні, у підвалі, у валізі, у хустинках та в паперах, і, можливо, настане день, коли на лихо і в науку людям чума розбудить пацюків і пошле їх конати на вулиці щасливого міста», — такими словами закінчується ро­ман А. Камю «Чума». Що таке «чума», у чому притчевість роману, його особливості та значення, про це подискутуємо на уроці.

Завантажити: Композиція і стиль, художні особливості, значення роману Альбера Камю «Чума» (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 18.8 KB, Завантажень: 285)
Back to top button