Здоров'яФізіологія

Довго спати на вихідних шкідливо для здоров’я, довів аналіз

Багато людей дозволяють собі подовше повалятися в ліжку у вихідний день. Але подібна практика, на думку фахівців, призводить до ожиріння. Чим довше людина ніжиться в ліжку, тим вище ризик ожиріння і пов’язаних хвороб, пише Daily Mail. Це явище вчені вже охрестили соціальним джетлаг.

Різниця в режимі сну між робочим і вихідними днями небезпечна. Але, на відміну від звичайного джетлага, що викликає тимчасові проблеми з обміном речовин, соціальний джетлаг може супроводжувати людину все його життя. Це вчені довели на прикладі понад 800 осіб, у яких замірявся зріст, вага, об’єм талії. Також оцінювалася концентрація С-реактивного білка і глікірованного гемоглобіну в крові – це маркери запалення і діабету.

Паралельно проводилося опитування, яке стосувалося тривалості сну, і того, як довго люди воліли спати, коли була така можливість. Виявилося, різниця в тривалості сну в 2:00 у вихідні дні підвищує ризик високого Індексу маси тіла і показників біомаркерів запалення і діабету. Можливо, соціальний джетлаг заважає людині вести активний спосіб життя, тренуватися і правильно харчуватися. Таким є одне з пояснень негативного впливу джетлага.

Шкільне життя

Back to top button