ГоловнеУчительська

Батьківські збори у часи пандемії

Пандемія поставила перед батьками та вчителями чимало запитань. Як буде проходити навчання? Які додаткові правила гігієни треба запровадити? Та головне – як будувати комунікацію у такий особливий період. Більшість питань можна вирішити через правильно побудований діалог, зокрема, під час батьківських зборів. Проте як саме їх проводити у часи пандемії?

Спілкування онлайн має свої переваги та недоліки. Вам не потрібно обирати зручне для всіх місце і час, достатньо відправити повідомлення. Проте нерідко таке спілкування може переростати у конфлікт, бо хтось не так зчитав чужу емоцію або по-різному зрозумів повідомлення. Тому без реальних зустрічей навіть у часи коронавірусу, ймовірно, не обійтись. Перший досвід проведення таких зустрічей був на початку навчального року.

«Батьки надають перевагу офлайн зустрічам. У кінці серпня проводили зустрічі для батьків першокласників на шкільному подвір’ї з дотриманням соціальної дистанції. Батьки хотіли живого спілкування і дискусії.  Після цього більшість класів обрали для себе зустрічі на свіжому повітрі. В кінці року всі спілкувалися в ZOOM, але для деяких батьків це було не зовсім комфортно, не вистачало практики і навичок. Сприймали як гру», – розповідає директорка Мелітопольської гімназії №8 Олена Заменягре.

За словами експертки, після літніх канікул та дистанційного навчання у попередньому навчальному році офлайн-зустріч була дуже важливою. Оскільки протягом цього часу утворилась, інформаційна та комунікаційна кризи.

«Зараз плануємо зустрічі онлайн. Нагальних потреб немає. В нашій школі батьки добре обізнані щодо результатів навчання. Ми ведемо електронні журнали на платформі “Нові знання”. Батьки за бажанням переглядають персональні результати учнів. Можуть написати класному керівнику особисті повідомлення або в Вайбер групу», – додає Олена Заменягре.

Олена Заменягре-Шкільне життя

Перед плануванням реальної зустрічі у школі варто визначитись із переліком питань для обговорення. Вчитель може проаналізувати, як можна все вирішити за допомогою соцмереж чи додатків для планування.

«Основне питання, яке хвилює батьків – це навчання. Цю потребу ми задовольнили. Дистанційне навчання в цьому році теж буде на платформі “Нові знання”, ZOOM і Google Classroom. Всі класи мають групи в соціальних мережах. Ми маємо групу школи для колективної дискусії», – ділиться досвідом директорка Мелітопольської гімназії.

Навіть якщо процес онлайн-комунікації у вас налаштований, то не забувайте цікавитись думкою батьків про такий формат. Можна раз на місяць проводити опитування щодо якості організації дистанційного навчання через Google форми. Усі зауваження можна оперативно обробити та у разі потреби скорегувати якісь процеси. Це позитивно вплине на стосунки вчителя та батьків.

Також директорка ділиться досвідом, що батьків можна залучати до челенджів (наприклад, в рамках проєктів Healthy Schools) і екоакцій: ранкова зарядка з батьками, акція «Мішечок», «Мої спортивні досягнення», «Сумую за школою», «Корисний сніданок».

Також можна використовувати електронну розсилку як замінник офлайн-зборів. У лист винести найголовніше, а потім у разі потреби запропонувати дзвінок в Zoom чи Skype.

Якщо всі описані варіанти не підходять для задоволення запиту у вашому колективі, то проведення традиційних батьківських зборів має відбуватись з дотриманням карантинних заходів. Щоб не наражатися на небезпеку оберіть шкільне подвір’я як місце зустрічі. Нагадайте батькам про дотримання дистанції. Оскільки температура на вулиці вже стає нижчою, це може бути позитивним фактором, адже всі учасники будуть зацікавлені пришвидшити обговорення.

Олександра Карабань, журналістка проєкту “Дружня школа”.

Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.

НУШ-Шкільне життя

Читайте також:

Back to top button