Конспекти уроків інформатики 9 класКонспекти уроків алгебри 9 класУсі уроки інформатикиУсі уроки з математикиФайли

Найпростіші перетворення графіків функцій. Архіватори та операції з архівами (9 клас. Бінарний урок математики та інформатики)

Автори:
вчитель інформатики Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» Міронова Лариса Іванівна,
вчитель математики Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» Дибко Світлана Анатоліївна

Тема уроку: Найпростіші перетворення графіків функцій. Архіватори та операції з архівами. Практична робота № 6 «Архівування та розархівування даних».

Мета уроку:

Освітня мета з математики: формування вмінь дослідження функцій і побудови їх графіків за допомогою перетворень та з використанням програми GRAN 2d.

Освітня мета з інформатики: ознайомити учнів з можливостями службового програмного забезпечення для роботи з архівами; сформувати практичні уміння і навички роботи з прикладним та службовим програмним забезпеченням; сформувати уміння створювати архіви, додавати файли до існуючих архівів; розпаковувати архіви; реалізувати розв’язання прикладних задач за допомогою відповідного програмного забезпечення.

Розвиваюча мета бінарного уроку: розвивати обчислювальні навички, просторову уяву, вміння аналізувати та робити висновки, пізнавальний інтерес; сприяти розвитку логічного мислення; уміння застосовувати знання на практиці, розвитку творчих здібностей учнів; розвивати самостійність, вміння здійснювати самоконтроль; розвивати самоосвітню компетентність; продемонструвати міжпредметні зв’язки інформатики та математики.

Виховна мета бінарного уроку: виховувати в учнів інтерес до предмету на прикладах побудови графіків функцій за допомогою комп’ютера; використовуючи диференціальний та особистісний підхід, сприяти самореалізації учнів; виховувати культуру усного та писемного мовлення;

Обладнання: комп’ютери, проектор, дошка, екран, програмне забезпечення (Windows XP, Gran2d, WinRar), демонстраційний матеріал (мультимедійна презентація для супроводу уроку), завдання для самостійної роботи, тести.

Тип уроку: бінарний урок узагальнення та систематизації знань (математика + інформатика).

Методична мета:

  • встановити міжпредметні зв’язки: математики та інформатики;
  • показати можливості застосування знань з інформатики для вивчення математики;
  • ознайомити учнів з відповідним програмним забезпеченням;
  • навчити використовувати комп’ютер як інструмент для вивчення математики;
  • збільшити наочність матеріалу з метою виявлення інтересу до математики та збереження уваги учнів;
  • застосувати технічні засоби навчання з метою використання різних видів пам’яті: слухова, зорова, аналітична;
  • демонстрація ефективного впровадження та використання інноваційних педагогічних методів і технологій інтерактивного, розвиваючого навчання, комп’ютерних технологій та забезпечення методичного супроводу проведення бінарного уроку.

Міжпредметні зв’язки: інформатика, математика.

Конспекти уроків алгебри на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Найпростіші перетворення графіків функцій. Архіватори та операції з архівами (9 клас. Бінарний урок математики та інформатики) + Сертифікат (Розмір: 583.9 KB, Завантажень: 641)
Back to top button