
Посміхатися, сміятися і веселитися рекомендується якнайчастіше, краще кожен день як мінімум кілька хвилин – це дуже корисно і для здоров’я, і для нервової системи.
10 вагомих причин частіше сміятися і посміхатися:
1. Сміх робить жінок молодше
Колись жінки ділилися таким секретом краси: посміхатися потрібно якомога рідше, щоб уникнути передчасних мімічних зморшок і, відповідно, ранніх вікових зморшок. Але все якраз навпаки!
Посміхатися і сміятися треба якомога частіше, тому що під час сміху зміцнюються м’язи обличчя, кров приливає до шкіри. Сміх – це не тільки природний фейс-білдінг, але і спосіб уповільнити процеси старіння, забезпечити шкірі обличчя додатковим харчуванням і стати власницею здорового рум’янцю.
2. Сміх позбавляє від депресії і дарує гарний настрій
Під час сміху м’язи обличчя посилають специфічні імпульси, які позитивно впливають на нервову систему і діяльність мозку. Звичайно, від депресії або поганого настрою можна лікуватися у лікаря і пити антидепресанти, але ж простіше – посміятися!
Якщо у вас поганий настрій, рекомендується навіть свідомо змусити себе «надіти» посмішку – таким чином ви як би змушуєте себе радіти життю, щоб потім це відбувалося саме собою.
Крім цього, лише одна хвилина щирого сміху замінює 45 хвилин глибокої релаксації. Від сміху зменшується викид стресових гормонів, а вироблення ендорфінів підвищується.
3. Сміх підсилює імунітет
Сучасні вчені стверджують: сміх мобілізує наш імунітет на боротьбу з недугами. Як можна більше сміятися рекомендується взимку, тим самим збільшуючи в організмі кількість імуноглобуліну А, що захищає слизові оболонки від атаки вірусів і бактерій.
Взагалі, весела вдача знижує шанс прояви різних недуг на 50% – під час сміху поліпшується вентиляція легенів, у судинах накопичується вуглекислий газ, який знижує артеріальний тиск, та й рівень цукру в крові піднімається помітно менше і у діабетиків, і у здорових людей.
4. Сміх зміцнює серцево-судинну систему
Лікарі помітили, що зазвичай «сердечники» рідко сміються, але часто зляться і дратуються. При цьому сміх зміцнює ендотелій – клітини, що вистилають внутрішню поверхню кровоносних судин і серцевих порожнин. Сміх має той же оздоровчий ефект для серця, що і фізичні вправи.
За десять хвилин сміху кров’яний тиск знижується на 10-20 мм р / с, що корисно при гіпертонії. Також в процесі сміху знижується рівень поганого холестерину, оптимізується дихання, поліпшується кровопостачання.
5. Сміх зменшує біль
Лікування сміхом популярно в різних країнах світу. У Німеччині є клоуни-лікарі, які відвідують важко хворих дітей, а в Індії практикують йогу сміху, яка поєднує в собі дихальну гімнастику з традиційної йоги, розтяжки і вправи, що імітують сміх.
Звичайно, сміх не може вилікувати хронічну хворобу або сильну мігрень, але може полегшити ваш стан, зокрема за рахунок дії ендорфінів, які вгамовують біль.
Крім цього, сміх допомагає відволіктися від поганого самопочуття .
6. Сміх покращує фігуру
Сміх – це не тільки аеробіка для м’язів обличчя, але і прекрасний масаж для внутрішніх органів.
Коли людина сміється, в роботу включаються вісімдесят груп м’язів. Особливо добре опрацьовуються м’язи живота, спини та ніг. Одна хвилина сміху дає той же ефект, що і 15 хвилин їзди на велосипеді, тобто спалити можна майже цілу плитку шоколаду.
Веселощі протягом години допоможе витратити таку ж кількість енергії, як при годинній спринтерській пробіжці.
До речі, при сильному і заливчастому сміху, коли людина згинається навпіл і мало не труситься від реготу, організм худне як мінімум на півкіло за годину сміху .
6. Сміх лікує та тренує дихальну систему
Сміх допомагає в лікуванні астми і бронхітів – справа в тому, що повітря, яке виривається з легенів під час сміху зі швидкістю 100 км / год, звільняє бронхи від слизу і полегшує дихання при запальних процесах.
Під час сміху вдих стає довгим і глибоким, а видих – коротким та інтенсивним, легені повністю звільняються від повітря, а газообмін у них прискорюється в три рази.
7. Сміх покращує відносини і залагоджує конфлікти
З точки зору психологів, сміх – це прекрасна групова психотерапія. Сміх об’єднує людей, допомагає швидко залучити в обмін репліками, позбавляє негативних емоцій. Навіть спостереження за людиною, яка сміється покращує настрій.
Тому, як тільки у вас сталося щось не дуже приємне, встаньте перед дзеркалом і змусьте себе хоча б посміхнутися – можливо, проблема відразу стане менше.
Гелотологія – особлива наука про сміх – стверджує, що сміятися треба не тільки тому що добре і весело, але і щоб стало добре і весело!
8. Посмішка приносить вигоду
Від сміху можна отримати і грошову вигоду. Офіціанти, які постійно посміхаються клієнтам, отримують в 1,5 рази більше чайових.
Крім цього, чоловіки з гарним почуттям гумору здаються жінкам розумніші, ніж серйозні представники сильної статі.
Вважається, що почуття гумору більш характерне для чоловіків, ніж для жінок, і основна заслуга в цьому належить чоловічого статевого гормону тестостерону.
9. Сміх допомагає думати
Сміх підвищує творчі здібності та вміння вирішувати різні проблеми, активізуючи лімбічну систему мозку, з’єднуючи ліву і праву півкулі.
10. Сміх продовжує життя
Дослідники з коледжу Альберта Ейнштейна і Університету Єшива (США) з’ясували, що частиною «гена довголіття» є такі риси особистості, як оптимізм, спокій і веселощі.
Більшість довгожителів, які взяли участь у дослідженні, виявилися спокійними оптимістами, які вважали, що сміх – найголовніше в житті, виражали свої емоції відкрито. Крім цього, у них було величезне коло спілкування і, відповідно, ефективна соціалізація.
До речі, порівнявши тривалість життя знаменитих театральних акторів за останні 270 років, шведські лікарі виявили несподівану закономірність: коміки живуть довше трагіків.