Конспекти уроків біології 7 класУсі уроки біологіїФайли

Амфібії. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовища існування (7 клас. Біологія)

Тема: Амфібії. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовища існування

Мета: дати загальну характеристику амфібіям (земноводним), сформувати знання про особливості організації та процесів життєдіяльності земноводних, пов’язаних із середовищем існування; формувати вміння аналізувати одержані знання, робити логічні висновки; розвивати навички самостійної дослідницької роботи, роботи з текстом підручника; виховувати спостережливість, увагу, екологічну культуру.

Очікувані результати: учні називають середовища існування амфібій; ознаки будови, які вирізняють цих тварин з-поміж інших; характеризують особливості способу життя, розмноження і розвитку амфібій; ознаки пристосування цих тварин до водного та наземно-повітряного середовищ існування; визначають риси пристосованості тварин до середовища існування.

Обладнання: зошит, підручник, таблиці, схеми, роздавальний матеріал

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І.    Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Створення робочого настрою.

ІІ.  Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. Індивідуальна робота учнів за картками (роздавальний матеріал).

2.2. «Знайди помилку».

Знайти і виправити помилки в тексті. (Правильні відповіді наведені в дужках.)

Риби мають радіальну (двобічну) симетрію тіла. Форма тіла обтічна. Тіло розділене на голову і тулуб (голову, тулуб і хвіст). Органи дихання — зябра. Зяброві щілини у хрящових риб (кісткових риб) закриті зябровими кришками. Мають плавці — парні (непарні): хвостовий, спинний та анальний та непарні (парні): грудні і черевні плавці. У хрящових риб (кісткових) кишечник має особливий тонкостінний виріст, наповнений сумішшю газів,— плавальний міхур. Коли риба опускається на глибину, міхур збільшується (зменшується) в об’ємі і щільність риби збільшується. Це сприяє швидкому зануренню. При спливанні об’єм міхура зменшується (збільшується) і риба стає відносно легшою. Поки риба знаходиться на одній і тій же глибині, обсяг міхура постійно змінюється (не змінюється). Це дозволяє рибі утримуватися без руху, ніби висіти в товщі води.

Завантажити: Амфібії. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовища існування (7 клас. Біологія) (Розмір: 249.0 KB, Завантажень: 1556)
Back to top button