Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Жанр прелюдії (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Жанр   прелюдії.

Мета. Ознайомити з особливостями жанру прелюдії, циклами прелюдій у творчості композиторів, ознайомити з історією розвитку та характерними ознаками жанру прелюдії, ознайомити учнів з авторами прелюдій у зарубіжній та вітчизняній музиці, сучасними прелюдіями, створеними до кінофільмів.

Розвивати вміння учнів уважно слухати камерно-інструментальну музику та знаходити на слух характерні ознаки жанру прелюдії, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати  вміння запам’ятовувати на слух мелодію пісні та   повторювати   її   мелодійний  та  ритмічний  малюнок.

Виховувати інтерес до слухання класичної камерно-інструментальної   музики, творчості   Й. Баха та виконання   дитячих   пісень   українських  композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в гему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна  презентація, портрет композитора Й. Баха.

Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру прелюдії, історія розвитку жанру прелюдії, композиційна будова (форма) прелюдії, цикли прелюдій в творчості композиторів, палітра інструментального виконавства, сучасні прелюдії до кінофільмів.

Твори, що вивчаються на уроці:

  • Й.С. Бах. «Добре темперований клавір». Зошит №1. Прелюдія до-мажор (клавесин).
  • М. Скорик. Прелюдія у виконанні Р. Репки.
  • «Посміхайтеся» (слова А. Дмитрука, музика О. Осадчого).
Завантажити: Жанр прелюдії (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 23.8 KB, Завантажень: 522)
Back to top button