Законодавчі акти про природно-заповідний фонд України. Природно-заповідний фонд. Національна екологічна мережа України (8 клас. Географія)
Законодавчі акти про природно-заповідний фонд України. Природно-заповідний фонд. Національна екологічна мережа України
Мета: сформувати знання про природно-заповідний фонд України та його основні категорії; сприяти розвитку мислення високого рівня, формуванню екологічного мислення та екологічної культури особистості.
Тип уроку: урок формування нових знань.
Обладнання: карта природоохоронних об’єктів України; карта природних зон України, атлас, підручник, кольорові ілюстрації «Заповідники України».
Опорні та базові поняття: природно-заповідний фонд України, національна екологічна мережа, моніторинг навколишнього середовища.
ХІД УРОКУ
- Організаційний момент
- Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
IIІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
Учитель. На минулих уроках ми з’ясували, що стан природного довкілля України можна охарактеризувати як кризовий, що потребує комплексних природоохоронних заходів. Одним і досить ефективним заходом щодо забезпечення охорони довкілля є заповідність, тобто створення природно-заповідного фонду країни. Традиції заповіданості на території країни закорінені ще в ХІХ ст. Так, перша заповідна територія — Асканія-Нова в Таврійському степу заснована в 1898 році
Завантажити: Законодавчі акти про природно-заповідний фонд України. Природно-заповідний фонд. Національна екологічна мережа України (8 клас. Географія) (Розмір: 13.8 KB, Завантажень: 201)