Вища освіта

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти до 2023 року.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

“Сьогодні ми бачимо, що чотири із десяти фірм у ключових галузях української економіки говорять про те, що існує значний розрив між уміннями, якими володіють працівники, і тими, які потрібні фірмам”, – повідомила на засіданні міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

З огляду на це, зазначила вона, необхідно розвивати партнерські відносини з бізнесом у підготовці фахівців.

Передбачається, що відносини між студентами, вишами та бізнесом регулюватимуться на підставі договору, де буде прописано обов’язки сторін.

Зазначено, що суть концепції в тому, що роботодавець братиме безпосередню участь у навчанні студентів.

Зокрема, реалізація концепції відбуватиметься в три етапи.

Перший етап (2018-2019 роки) – розроблення нормативно-правової бази для введення дуальної форми здобуття освіти. Другий етап (2019-2020 рр.) – розроблення типових моделей дуальної форми навчання в навчальних закладах, реалізація пілотних проектів і проведення оцінки ефективності. Третій етап (2020-2023 рр.) – створення кластерів дуальної освіти на базі конкурентоздатних закладів освіти.

Метою реалізації концепції є визначення положень державної політики щодо підвищення якості професійної підготовки на підставі дуальної форми навчання.

У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив за якнайшвидше впровадження цієї програми.

З огляду на це він доручив протягом місяця внести пропозиції, щоб можна було запустити пілотні проекти щодо дуальної освіти у всеукраїнському масштабі.

Дуальне навчання — це різновид навчання, за якого теоретична частина підготовки відбувається на базі освітнього закладу, а практична — на робочому місці на підприємстві.

Back to top button