Здоров'яФізіологія

Втрата ваги покращує настрій і сон

У дослідженні взяли участь дорослі, що страждали ожирінням. У тих, хто втратив не менше 5% від загальної маси тіла, сон і настрій стали кращими, повідомляє The Times of India . Ефект з’явився через 6 місяців. Він виникав незалежно від того, як люди втратили вагу.

Вчені підтвердили висновки попередніх досліджень, які пов’язували втрату ваги з поліпшенням сну. Для того, щоб дізнатися про це більше, необхідні подальші дослідження. Поки дослідники повідомили, що у людей, що скинули як мінімум 5% своєї ваги, тривалість сну збільшилася на 21,6 хвилини. Добровольці, вага яких знизилась менше ніж на 5%, стали спати довше всього на 1,2 хвилини. Крім того, поліпшення сну і настрою у людей, які втратили близько 5% від початкової ваги, говорили про зниження рівня депресії.

Тим часом, ще одне недавнє дослідження показало, що люди, які позбулися зайвих кілограмів за допомогою дієти, частіше відчувають себе нещасними і більше схильні до ризику депресії. У людей, що сідають на дієту, є ілюзія, що їх життя після схуднення стане зовсім іншою. У підсумку змінюється тільки вага, і вони відчувають розчарування. Через це такі люди майже в два рази частіше страждають від смутку і самотності. Крім того, дієта – досить важке випробування, яке саме по собі може погіршити емоційний фон.

Шкільне життя