Вища освітаГоловне

Вступна кампанія-2016. Усі абітурієнти подаватимуть документи через Інтернет

Цього року всі абітурієнти подаватимуть документи до вступу через Інтернет, що дасть змогу уникнути черг у приймальних комісіях. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич 5 травня під час засідання Кабінету Міністрів України, розповідаючи про особливості проведення вступної кампанії у 2016 році.

Лілія Гриневич зазначила, що вступники матимуть можливість подавати до 15 заяв на вступ без обмеження кількості навчальних закладів. Таким чином абітурієнти зможуть більше концентруватися на конкретній спеціальності при вступі. Також скасовано позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів, натомість введено систему вступу за квотами для осіб, які мають захворювання, що перешкоджають проходженню ЗНО, дітей-сиріт та учасників бойових дій.

Міністр звернула увагу, що наразі триває тестування системи, яка виконує розподіл державного замовлення з урахуванням пріоритетності вступників із високими балами безпосередньо в електронній базі. Лілія Гриневич зазначила, що кілька останніх років програмне забезпечення Єдиної державної електронної бази з питань освіти фактично розроблялось і знаходилось у власності приватної фірми. «Ми переконані, що програмне забезпечення державної бази, що містить усі дані наших випускників, студентів і викладачів, має супроводжуватись виключно на державному рівні», – наголосила міністр. У бюджеті закладено кошти для викупу програмного забезпечення у приватних власників.

Лілія Гриневич зазначила, що було проведено роботу з експертної оцінки вартості ЄДЕБО, а також правову оцінку договору щодо викупу технічного забезпечення бази.

Володимир Гройсман підтримав позицію міністра освіти і науки та доручив Міністерству юстиції України спільно з МОН якнайшвидше опрацювати питання викупу програмного забезпечення ЄДЕБО.

Інформує Міністерство освіти і науки України

Back to top button