Конспекти уроків біології 8 класУсі уроки біологіїФайли

Внутрішнє середовище організму. Кров, її склад та функції. Лімфа (8 клас. Біологія)

Тема. Внутрішнє середовище організму. Кров, її склад та функції. Лімфа.

Цілі уроку:  сформувати в учнів поняття про внутрішнє середовище організму, його склад, відносну сталість. Ознайомити учнів зі значенням крові і її складом. Дати поняття про кров і плазму як внутрішнє середовище організму.

Обладнання й матеріали: таблиці із зображенням будови кровоносних систем кільчастих черв’яків, членистоногих і хордових, таблиця «Кров».

Базові поняття й терміни: внутрішнє середовище організму, гомеостаз, кров, лімфа, тканинна рідина, плазма, фізіологічний розчин, формені елементи крові, еритроцити, лейкоцити, тромбоцити.

Концепція уроку

Сформулювати поняття гомеостазу, підкреслити обов’язковість збереження гомеостазу для існування живих організмів; розповісти, яку роль у підтримці гомеостазу й життєдіяльності організму грає внутрішнє середовище; пояснити, що внутрішнє середовище організму формують його рідини: кров, лімфа і тканинна рідина; звернути увагу на їх тісний взаємозв’язок; детально зупинитися на основних функціях крові: транспортній, регуляторній і захисній; розглянути склад крові: плазму й формені елементи.

Завантажити: Внутрішнє середовище організму. Кров, її склад та функції. Лімфа (8 клас. Біологія) (Розмір: 214.5 KB, Завантажень: 557)
Back to top button