Вища освітаГоловне

Віртуальна подорож Могилянкою

Відтепер «пройтися» подвір’ям Національного університету України “Києво-Могилянської академії”, “зайти” до її історичних будівель і відчути дивовижну привабливість атмосфери академії можна онлайн – завдяки проекту «Віртуальна екскурсія» – цими словами на офіційному сайті навчального закладу зустрічає нова послуга для абітурієнтів, що дає змогу майбутнім студентам у своєрідний спосіб познайомитися ближче з омріяним вишем.

Кажуть, що проект вдалося втілити за ініціативи випускниці Могилянки факультету правничих наук 2006 року Ірини Скоропад. Ірина розповідає, що у такий спосіб можна буде привернути увагу широкої громадськості до благодійного проекту «Реставрація» – збору коштів на ремонт та відбудову 11 історичних будівель, розташованих на території НаУКМА.

Розпочали віртуальний проект зі Староакадемічного (Мазепиного) корпусу (1703) – найвідомішої споруди університету, перлини українського архітектурного бароко.

Найближчим часом до проекту «Віртуальні екскурсії Могилянкою» планують додати зображення Бібліотеки Антоновичів, Святодухівської церкви, поварні Братського монастиря і не тільки.

До речі, корисність цього проекту відзначив і сам міністр освіти і науки України, екс-президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. Головний освітянин поділився деякими секретами створення віртуальної екскурсії на власній сторінці у Facebook:
“Деякі технічні подробиці:

1. На одну панораму треба зробити в середньому 27 фотографій (по три на кожен ракурс), на панораму із людьми (особливо, якщо є рух) – від 100 до 250 фото.
2. На виготовлення панорами йде від 5 до 40 хвилин, залежно від кількості фото, спершу фото склеюються у HDR-зображені, після цього вибираються найкращі дев’ять фото. Їх склеюють в одну сферичну панораму.
3. У турі створено 24 анімовані зображення, їх можна знайти за літерою “і”.
4. Перша зйомка почалась 17 квітня, фото для останньої панорами знімали 28 червня, монтаж фото зайняв близько місяця, стільки ж часу пішло на програмування.
5. Тур можна завантажити на планшети і телефони”, – йдеться в пості міністра освіти і науки.

Подорожувати віртуально можна тут:
http://www.ukma.edu.ua/virtual_tour/main/start.html

Back to top button