Головне

Відкрита перша у світі публічна бібліотека, в якій немає жодної паперової книги

Останнім часом спостерігається те, що паперові носії інформації поступово починають утрачати свою значимість. У багатьох організаціях вводяться системи безпаперового документообігу, що дозволяють оперувати тільки документами в цифровій формі, багато видань починають пропонувати свої газети, журнали і книги в електронному вигляді. І ось недавно безпаперові технології зробили ще один суттєвий крок вперед. У Сан-Антоніо, графство Бехар, Техас, США, відкрилася перша публічна бібліотека, в якій немає жодної паперової книги.

Нова “безпаперова” бібліотека отримала назву “BiblioTech” і вона є першою в мережі подібних публічних бібліотек, яку планується розгорнути в усьому графстві Бехар. Бібліотека BiblioTech є не просто місцем, де можна завантажити цікаву книгу в електронному вигляді на свій мобільний телефон, планшет або пристрій читання електронних книг. Замість цього, співробітники бібліотеки BiblioTech видаватимуть читачам пристрої читання електронних книг, що належать самій бібліотеці. У бібліотеці так само будуть стояти комп’ютери та інші електронні пристрої, на яких читачі зможуть працювати з книгами на місці, і, звичайно, в цій бібліотеці немає ніякої картотеки.

Відкрита перша у світі публічна бібліотека, в якій немає жодної паперової книги
Відкрита перша у світі публічна бібліотека, в якій немає жодної паперової книги
Термін видачі електронної книги дорівнює терміну видачі звичайної книги в звичайній бібліотеці та становить два тижні. По закінченню двох тижнів часу, у випадку неповернення книги в бібліотеку, програмне забезпечення пристрою деактивує його, перетворюючи його у високотехнологічних мотлох. Суддя Нельсон Вольф (Judge Nelson Wolff), якому належить ідея створення бібліотеки BiblioTech, розповідає: “У будь-якому випадку, нам відомо ім’я читача і його адресу. Читач може користуватися книгою протягом двох тижнів, ніби це звичайна книга, але через два тижні вона стане “мертвою” і зовсім марною. Звичайно, можуть відбутися інциденти з крадіжками і втратою таких книг, але я думаю, що це буде відбуватися не занадто часто, і ми продумуємо зараз можливі варіанти вирішення подібних проблем “.

Мета, яку переслідується створенням бібліотеки BiblioTech, полягає у наданні можливості користуватися можливостями електронних книг малозабезпеченій верстві населення, яка не в змозі придбати власний пристрій читання електронних книг і постійно витрачати гроші на придбання самих електронних книг, навіть з урахуванням того, що їх вартість нижча, ніж вартість друкованих книг. У будь-якому випадку, створення бібліотеки BiblioTech можна розглядати як сміливий експеримент, який покаже, чим саме є така ідея – забаганкою або новою тенденцією, яка має право на існування в майбутньому.

Back to top button