Головне

Відбувся реліз LibreOffice 4.0

Відбувся реліз LibreOffice 4.0
Відбувся реліз LibreOffice 4.0
Розробники відкритого офісного пакету LibreOffice презентували нову версію своєї розробки. Як йдеться в офіційній заяві проекту, LibreOffice 4.0 отримав “більш чисту і логічну базу коду”, а також великий список нових функцій і можливостей по міжпрограмні взаємодії з бізнес-системами та різноманітними форматами документів.

Проект LibreOffice був запущений в 2010 році як відгалуження від OpenOffice, який перейшов під контроль Oracle і почав тяжіти до закритості і комерціалізації. Зараз LibreOffice перетворився в добротний нішевий офісний проект, який вже встиг прописатися в багатьох Linux-дистрибутивах в якості стандартного рішення для роботи з офісними документами.

Говорячи про релізі 4-ї версії, розробники відзначають, що ними була проведена велика робота по очищенню й оптимізації коду. У заяві розробників говориться, що значна оптимізація бази коду призвела до того, що кілька мільйонів рядків коду були видалені, але на їх місце прийшли нові, більш сучасні, коди. Розробники кажуть, що четверта версія побудована на базі C + + в сучасному розумінні цієї мови, що робить проект не тільки більш легким і швидким, але і покращує сучасним програмістам розуміння цього проекту в цілому.

Також в новій версії було покращено міжформатна взаємодія з форматами DOCX і RTF, реалізовано взаємодію з рядом популярних систем управління контентом і управлінням документообігом. З’явилося в пакеті LibreOffice і новий Android-додаток, який дозволяє відображати на мобільних пристроях презентації. Що стосується систем управління контентом, то тут було реалізовано взаємодію з програмним забезпеченням Alfresco, IBM FileNet P8, Microsoft Sharepoint 2010, Nuxeo, OpenText, SAP NetWeaver Cloud Service та іншими.

З’явилася в LibreOffice 4.0 і можливість імпорту документів Microsoft Publisher і Visio. Є тут і деякі поліпшення в інтерфейсі, зокрема можливість інтеграції з інтерфейсом Unity і покращена підтримка Mozilla Firefox. У свою чергу продукт Calc отримав можливість експорту графіків у формат jpg і png, а функції електронних таблиць можна визначати в ODF OpenFormula.

Відзначимо, що перша версія Android-додатки Impress Remote Control App for Android поки підтримує роботу тільки з Linux-версією дистрибутива. У майбутньому заявлена ​​повна інтеграція з Windows і Mac OS.