Головне

Україна втратила 13% населення під час Голодомору – Інститут демографії (відео)

За останніми підрахунками під час Голодомору 1932-1934 в Україні загинули майже 4 мільйони осіб, близько 13% населення. Із загальної кількості втрат 93% припадає на сільських жителів.

Про колосальну кількість жертв повідомив Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, який проводив дослідження спільно з американськими вченими.

Дослідження проводили тривалий час для того, аби відновити картину демографічної динаміки в Україні у 1932-1934 роках. За словами провідного наукового співробітника Інституту Наталії Левчук, результат роботи дав змогу вперше за новою методологією провести науково обґрунтовану оцінку людських втрат під час трагічних років. “Втрати через надсмертність, тобто через перевищення смертності її природного рівня, в Україні внаслідок голоду у 1932-1934 років становлять 3,9 млн осіб. Із загальної кількості втрат 93% припадає на сільських жителів. Із 3,9 млн осіб, померлих від голоду, 1 млн становлять діти молодше 10 років”, – заявила Левчук. Окрім втрат у ході дослідження експерти дізналися, що через Голодомор в Україні не народилися 600 тисяч дітей.

Back to top button