Головне

Ubuntu отримала оновлення інтерфейсу і продуктивності

Ubuntu отримала оновлення інтерфейсу і продуктивності
Ubuntu отримала оновлення інтерфейсу і продуктивності
Розробники 13.04 Raring Ringtai вважають її «найшвидшої» і «візуально відполірованою» версією Ubuntu.

Canonical представила Ubuntu 13.04 Raring Ringtai, в якій була збільшена продуктивність і спрощений інтерфейс. Розробники виконали велику роботу з об’єднання настільної ОС і версіями платформи для планшетів і смартфонів.

Новий дистрибутив для настільних систем включає безліч поліпшень, і розробники вважають його «найшвидшої» і «візуально відполірованою» версією Ubuntu. При створенні нового релізу Canonical сконцентрувалася на завданні одержання максимальної продуктивності на мобільних системах. Це стало підготовкою для запуску Ubuntu на пристроях різних форм-факторів. Результатом роботи стало суттєве скорочення час відгуку в повсякденній експлуатації і менший обсяг займаної пам’яті.

Розглянемо ключові зміни нової ОС:

Графічні зміни:

– Були додані нові іконки для панелі Unity, лінз і ряду додатків за умовчанням.
– З’явилися два нові способи перемикання між вікнами додатків, таких як прокручування середньою кнопкою миші по значку і вибір потрібного вікна з контекстного меню.
– Більш інтуїтивний інтерфейс перегляду докладної інформації в Dash, а також додана підтримка фірмового скроллбар.
– Вилучений системний трей, доданий новий індикатор Bluetooth і синхронізації з хмарними сервісами. У мережевих облікових записах з’явилася можливість вибору окремих додатків для кожного окремого сервісу.
– Діалоги виходу з системи отримали новий дизайн.
– У режимі угруповання вікон (Super + W) при наведенні з’явилася яскрава помаранчеве обведення і висновок заголовка програми.

Програмне забезпечення:

– Клієнт мікроблогінгу Gwibber був видалений, але в системі залишилася частина його компонентів, перейменованих в «Friends», а саме – сервіс для взаємодії з онлайн акаунтами і лінза.
– У файловий менеджер Nautilus був доданий рекурсивний пошук.
– З медіаплеєра Rhythmbox видалена інтеграція з Ubuntu One Music Store, а в найближчому майбутньому це планується зробити в якості поновлення і для попередніх релізів – Ubuntu 12.10 і 12.04.

Офісний пакет LibreOffice отримав підтримку глобального меню за замовчуванням.

Back to top button