БатькамЗдоров'яФізіологія

У Німеччині хочуть запровадити штрафи за відмову від вакцинації

Міністр охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпан представив законопроект про введення штрафів за відмову від вакцинації проти кору. Також він запропонував виключати дітей без щеплень з дитячих садків. Якщо ж батьки відмовляться щепити дитину, їм загрожує штраф у розмірі 2500 євро. Даними заходами чиновник сподівається повністю вигнати кір з країни.

До слова сказати, боротьбу проти поширення інформації та уявної небезпеки щеплень почали і великі соцмережі. Так, соцмережа Instagram повідомила, що буде блокувати хештеги, що стосуються руху проти вакцинації. Відомо, що в блок потрапили такі хештеги: #vaccinescauseautism (вакцини викликають аутизм), #vaccinesarepoison (вакцини – це отрута) і #vaccinescauseharm (вакцини завдають шкоди).

Якщо людина натисне на один із заборонених хештегів, система її перенаправить на порожню сторінку. Однак експерти визнають, що піде кілька тижнів, перш ніж обмежувальні заходи зроблять бажаний ефект. Також соцмережа Facebook оголосила про початок масштабної боротьби з антипрививочним  рухом.

Так, при видачі інформації по пошуковому запиту буде знижений рейтинг груп, що публікують спотворені дані по вакцинах, а користувачам буде запропоновано ознайомитися з коректною інформацією. Також повинно бути введено блокування рекламних оголошень, що містять неправдиву інформацію про імунопрофілактику, навіть якщо подібні заяви представлені у вигляді хештегів. До того ж, помилкова інформація про вакцинацію не включатиметься Facebook в розділ рекомендованих сторінок.

Соціальна мережа спробує донести до користувачів правильні дані. Якими саме способами, експерти замовчують.

Back to top button