ГоловнеПерерва

У Міносвіти назвали можливий рік старту реформи старшої школи

2024-ий розглядають як можливий рік старту реформи старшої школи, повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Попередній план передбачав запуск реформи старшої школи 2027 рік.

«За чинним планом – це дійсно 2027 року. Зараз ми думаємо над різними варіантами, наприклад, 2024 рік як можливий рік старту нової старшої профільної школи. Але тут одразу наперед скажу, що ми думаємо над варіантами, як би це могло впровадитися, тому що охопити всю країну одночасно – це те, що ми можемо не підняти. Це можуть бути або «пілоти» по всій Україні, або в окремих областях. Ми зараз будемо проводити консультації з регіонами», – повідомила Новосад.

За словами міністра, доступ до старшої профільної школи, ймовірно, базуватиметься на конкурсній основі.

«Але поряд з академічним напрямком має розвиватися так званий професійний ліцей. Це теж трирічна старша школа професійного спрямування. Але нам потрібно вийти з хибного стереотипу, що розумні йдуть в академічний напрямок, а менш розумні йдуть у професійний. Це абсолютно не відповідає дійсності. Бо якщо ми подивимося на структуру ринку праці зараз і на ті заробітні плати, які отримують люди з робітничими кваліфікаціями, то дуже часто ця заробітна плата значно вища, ніж у випускників вищої школи з юридичним чи економічним бекграундом», – сказала голова МОН.

Нагадаємо, що у МОН пропонують підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям.

Back to top button