Освіта і право

У МОН пропонують підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядає пропозиції Міністерства освіти та науки щодо підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям.

Про це в коментарі Укрінформу сказала народний депутат від партії “Голос”, член Комітету ВР Інна Совсун.

“Зараз міністерство пропонує підвищити заробітну плату двом категоріям. Перша категорія – вихователі дошкільних закладів, друга категорія — це молоді вчителі, це ті категорії, які є найбільш вразливими в нинішній системі оплати праці. Безперечно, вони заслуговують на вищий рівень оплати. Тому комітет на загал готовий підтримати таку пропозицію міністерства”, – сказала Совсун.

За її словами, загалом на підвищення зарплат цим двом категоріям пропонується виділити біля 4,5 млрд грн. Втім, поки не визначено, за якими критеріями будуть визначати молодих вчителів, а також з якого джерела буде виплачуватися підвищена зарплата — з місцевих бюджетів, оскільки вони фінансують дошкільну освіту, чи це буде доплата з державного бюджету.

Водночас Совсун наголосила, що це “точкове рішення”, яке не вирішує проблему заробітної плати в освітній сфері. Окрім цього, за її словами, в існуючій мережі шкіл неможливо забезпечити адекватний рівень оплати праці вчителів.

На думку народної депутатки, питання підвищення заробітних плат освітянам потребує зміни системи оплати, а відтак і змін в законодавство.

“З тим, як формується зарплата вчителям, сьогодні є дуже багато проблем: вона дуже незрозуміла, дуже заплутана, маємо окремі надбавки за перевірку зошитів, за стаж, за керування класною кімнатою і так далі. І це все — ті речі, через які вчителі не можуть чітко зрозуміти, яким чином їм працювати для того, щоб досягти адекватного рівня зарплати”, – сказала Совсун.

Вона додала, що постанова уряду, яка набула чинності 30 серпня 2019 року, не вирішувала проблему, а консервувала ії.

“Те, що я пропоную правками до закону про середню освіту, — поміняти цю систему оплати, зробити систему залежно від рівня кваліфікації вчителів. Якщо у вчителя є вища категорія, то рівень оплати праці має бути відповідним. Тоді не рахується перевірка зошитів, керівництво класною кімнатою і так далі. Є вчитель, є певний рівень кваліфікації і відповідна зарплата. Це зрозуміліша система”, – сказала Совсун.

Нагадаємо, що у середньому на навчання одного учня в 2018 році витратили 21,3 тисячі гривень.

Back to top button