Перерва

У середньому на навчання одного учня в 2018 році витратили 21,3 тисячі гривень

Міністерство фінансів оприлюднило статистику витрат на школу, за якою в середньому на навчання одного учня в 2018 році витратили 21,3 тисячі гривень.

Водночас, у Бранцівському НВК Сумської області на навчання одного учня витратили 509,4 тисячі гривень. У закладі навчаються лише троє учнів, працюють троє вчителів та ще 14 непедагогічних працівників.

У 30 школах, де на навчання одного учня витрачають найбільше коштів (від 175 до 509 тисяч гривень), вчаться не більше 53 учнів (найчастіше – менше 10).

Також набагато дорожче навчання одного учня обходиться в районі, ніж у місті – 27,1 проти 16,7 тисячі гривень.

Надані Мінфіном дані стосуються 14,8 тисяч шкіл, в яких навчаються 3,9 мільйона учнів та працюють 425 тисяч вчителів. Загальні видатки цих шкіл у 2018 році склали 82,8 мільярда гривень.

“В аналізі враховані тільки кількісні показники, такі, як середня наповнюваність класів, середня кількість учнів на одного вчителя; якісні показники, такі як середній бал по ЗНО, в поточному аналізі не враховувались – це задача на перспективу. До бази увійшла інформація про призупинені школи і не увійшла – про закриті, а дані по опорних школах включають в себе і дані по школах-філіях”, – зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, що Міністр освіти запропонувала нове джерело для підвищення зарплат вчителям.

Back to top button