ГоловнеПерерва

Спеціальні заклади ЗСО зможуть забезпечити більшу кількість корекційних занять учням з ООП

30 серпня 2022 року, Уряд ухвалив постанову КМУ «Про внесення змін до Державного стандарту базової середньої освіти», що має на меті забезпечити ширшу варіативність для закладів освіти щодо провадження освітнього процесу та реальної автономії закладів загальної середньої освіти.

Постанова передбачає можливість перерозподілу годин мовно-літературної галузі для учнів з навчанням мовою корінного народу або національної меншини. Це дасть можливість закладу освіти самостійно визначати кількість годин для вивчення державної мови, розвитку мовної самобутності, перерозподіливши години між освітніми галузями.

Крім того, постановою передбачена можливість забезпечити більшу кількість корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних занять учням, що навчаються мовою корінного народу або національної меншини у спеціальних закладах загальної середньої освіти, шляхом перерозподілу педагогічного навантаження. Це надасть змогу спеціальним закладам освіти враховувати особливі освітні потреби, забезпечуючи відповідні послуги для дітей з особливими освітніми потребами.

Нагадаємо, розроблено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах у 2022/2023 навчальному році.

Back to top button