Здоров'яФізіологія

Сон допоможе впоратися з тягою до шкідливої ​​їжі

Вчені з Медичної школи Чиказького Університету з’ясували: бажання з’їсти що-небудь солодке або солоне знижується, якщо більше спати. В ході дослідження люди з надмірною вагою, що страждали від браку сну, спали на 96 хвилин більше. Після цього їм на 62% менше хотілося їсти шкідливі солодкі і солоні продукти. В цілому їх апетит знизився на 14%. Знайти час на зайві півтори години сну не завжди легко, але дослідники кажуть: це здійснимо, і ефект очевидний.

На початку дослідження учасники спали менше 6,5 годин на добу. Протягом першого тижня вони спали як звичайно, але при цьому носили спеціальні пристрої, що дозволяли об’єктивно оцінити тривалість їхнього сну. Після дослідники запитали людей про їх сни, навколишнє оточення і способі життя. Потім добровольці ознайомилися з інструкціями щодо оптимізації режиму сну, наприклад, їм порадили не дивитися телевізор і не сидіти в інтернеті прямо перед відходом до сну. До кінця експерименту учасники спали в середньому на 96 хвилин більше за ніч, ніж до початку дослідження – близько 8 годин на добу. Вони сказали, що тепер вранці вони відчували себе менш сонними і більш енергійним. Крім того, їм менше хотілося їсти солону і жирну їжу, і відчуття голоду не було настільки гострим.

Попередні дослідження також показали: у людей, сплячих менше 6 годин на добу, підвищений ризик набору ваги і ожиріння. При нестачі сну ми витрачаємо більше енергії на неспання. Організм намагається компенсувати ці додаткові витрата енергії за допомогою їжі. Через це ми переїдаємо і вибираємо нездорову їжу, так як вона більш доступна. Кілька додаткових хвилин сну допоможуть значно зменшити спокусу. Лікарі пропонують використовувати дану стратегію в боротьбі з епідемією ожиріння в доповнення до дієти та фізичних вправ.

Back to top button