Конспекти уроків зарубіжної літератури 6 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

«Птах у клітці — навіть наполовину не птах». Роман Гаррієт Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома». (6 клас. Зарубіжна література)

Тема: «Птах у клітці — навіть наполовину не птах». Роман Гаррієт Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома». Проблема рабства і ставлення до людей різних рас і національностей в творі.

Мета уроку: ознайомити учнів із творчістю відомої американської письменниці; навчати визначати ідейно-тематичну сутність твору; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, розширювати загальний культурний рівень; формува­ти гуманістичний світогляд, виховувати негативне ставлення до приниження людини людиною. почуття власної гідності, протест проти насильства, вміння ставати на за­хист свого особистого життя.

Обладнання: портрет письменниці, тексти роману «Хатина дядька Тома».

Словник

Роман – великий складний за будовою прозовий (рідше віршований) епічний твір, у якому широко охоплені життєві події, глибоко розкривається історія формування характерів багатьох персонажів.

Аболіціонізм — суспільний рух у кінці XVIIIна початку XIXстоліття за скасування рабства, зокрема — рух у північних штатах США за відміну рабства негрів у півден­них штатах.

Гуманність — людяність, людинолюбство, повага до людської гідності.

Расизм — реакційна, антинаукова теорія, яка виходить із хибного твердження про існування «вищих» і «нижчих», «повноцінних» і «неповноцінних» рас, яким нібито передбачено відігравати в історії роль «панів» і «рабів».

Садизм — ненормальна пристрасть до жорстокості, катування, насолода чужими стражданнями.

Толерантність – це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються  від власних.

Усі конспекти уроків зарубіжної літератури на сайті «Шкільне життя»

Завантажити: «Птах у клітці — навіть наполовину не птах». Роман Гаррієт Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома». (6 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 17.5 KB, Завантажень: 571)
Back to top button