Здоров'яПсихологія

Проблеми зі сном у дітей збільшують ризик психічних розладів

Дослідники з Лондонського і Тель-Авівського університетів проаналізували дані декількох наукових досліджень. Вони виявили, що безсоння, нічні пробудження і кошмари в дитинстві тісно пов’язані з такими розладами, як шизофренія, депресія і аутизм. Діти з порушеннями сну в більш пізньому віці нерідко страждали від психічних захворювань, передає The Daily Mail.

Нічні кошмари і пробудження в стані сильного переляку, за словами вчених, підвищують ризик психотичних розладів, таких як шизофренія. А неправильний режим або нестача сну пов’язані з біполярним розладом і маніакальним синдромом. Крім того, кошмари збільшують ризик суїциду у молодих людей.

Фахівці відзначають: від порушень сну позбутися простіше, ніж від психічних захворювань. Щоб знизити у дитини рівень тривоги, фахівці радять батькам спати разом з ним. Однак не варто робити так занадто часто. Нормалізувати сон допомагають щоденні ритуали перед відходом до сну, наприклад, чищення зубів і читання казок на ніч, виключення з вечірнього раціону напоїв, що містять кофеїн, і навіть видалення аденоїдів.

Шкільне життя

Back to top button