Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Про що розповідає ноктюрн? (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Про що розповідає ноктюрн?

Мета. Ознайомити з особливостями жанру ноктюрна та історією його розвитку в різних країнах, спробувати порівняти та визначити характерні ознаки жанру «ноктюрн», навчитися порівнювати живописні полотна з музикою ноктюрна, ознайомити учнів з авторами та виконавцями ноктюрнів.

Розвивати вміння учнів уважно слухати камерно-інструментальну музику та знаходити на слух характерні ознаки ноктюрнів. Порівнювати та співставляти твори минулого і сучасності, знаходити взаємозв’язок між творами живопису та ноктюрнами, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння виразно виконувати пісні композиторів.

Виховувати інтерес до слухання класичної камерно-інструментальної музики різних композиторів минулого і сучасності та виконання дитячих пісень українських композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів Е. Ґріга, Ф. Шопена.

Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру ноктюрна, тематична палітра ноктюрнів, композиційна будова (форма) ноктюрна, ноктюрн у вокальній музиці, поєднання жанрів.

Твори, що вивчаються на уроці:

  • Е. Ґріґ. Ноктюрн №4 з циклу «Ліричні п’єси» у виконанні Е. Гілельса.
  • Ф. Шопен. Ноктюрн сі-мажор у виконанні С. Ріхтера.
  • А. Бабаджанян. Ноктюрн.
  • «Хлоп’ята і дівчата» (слова І. Діка, музика А. Островського).
Завантажити: Про що розповідає ноктюрн? (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 23.9 KB, Завантажень: 589)
Back to top button