Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Патрік Зюскінд « Запахи. Історія одного вбивці ». Образ Гренуя та його літературні прототипи (11 клас. Зарубіжна література)

ТЕМА: Патрік Зюскінд « Запахи. Історія одного вбивці ». Образ Гренуя та його літературні прототипи

МЕТА: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст, особливості твору письменника; розвивати на­вички сприйняття, аналізу постмодерністського тво­ру, «розшифрування» його, прочитання підтексту, ви­словлення своєї думки про нього, своєї інтерпретації; розширювати кругозір учнів; виховувати прагнення до самопізнання та самовдосконалення, естетичний смак.

ОБЛАДНАННЯ: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до повісті, твори з літературними прототипами.

ХІД  УРОКУ

І.       Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель.

Є генії і є Генії. Одні будують храми, створюють ше­деври мистецтва, роблять винаходи, що сприяють людському про­гресові,— і уславлюються у віках. Інші цього не вміють, але теж хочуть прославити своє ім’я. Тому руйнують храми, як Герострат, отруюють свідомість молодих людей ідеєю вседозволеності, як На­полеон, оспівують жорстокість і розпусту, як маркіз де Сад (звідси поняття «садизм»), знищують мільйони людей, як відомі очільники тоталітарних режимів XX ст. Природу «злих геніїв» намагаєть­ся осягнути П. Зюскінд у повісті «Запахи…» Про це й поміркуємо на уроці.

Завантажити: Патрік Зюскінд « Запахи. Історія одного вбивці ». Образ Гренуя та його літературні прототипи (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 16.0 KB, Завантажень: 628)
Back to top button