Здоров'яПсихологія

Образи не створюють мотивацію у співробітників

Нове дослідження припускає, що жорсткі управлінські стратегії неефективні. Працівники, яких ображають керівники, більш непередбачувані. Вони можуть ухилятися від роботи і навіть красти, пише Psych Central. Дехто вважає це успішною мотиваційною стратегією. Наприклад, футбольні тренери часто лають своїх гравців. Проте вчені з Університету Сан-Франциско попереджають: образи знижують продуктивність співробітників. Негативні наслідки психологічного насильства можуть відбитися на всій компанії.
Робота - Шкільне життя

Дослідники вибрали 268 осіб з понад 80 000 учасників великого онлайн-опитування. Професії респондентів були різними. Вони займали свої посади, в середньому, близько дев’яти років. Спочатку дослідники дізналися, як часто керівники принижували учасників або сміялися над ними. Потім співробітників запитали, чи намагалися начальники їх образити, або ж намагалися створити мотивацію. Через місяць дослідники з’ясували, як образи вплинули на поведінку респондентів, наприклад, чи стали вони висміювати роботодавця за спиною або ухилятися від своїх обов’язків.

Виявилося, навіть образи з метою створення мотивації, найбільш поширені серед військових чи медичних працівників, негативно вплинули на поведінку людей. Дослідники були сильно здивовані тим, що співробітники починали бачити ворога не стільки в особі керівника, скільки в організації в цілому. Вченим поки не до кінця ясно, чому люди починають вести себе подібним чином. Здається, причиною може бути помста. Однак дослідники припускають: таким способом ображені працівники борються зі стресом.

Шкільне життя

  
Back to top button