ГоловнеПерерва

Ну не можна економити на освіті і науці – Сергій Бабак

Голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак пропонує передбачити у проєкті Державного бюджету додаткові фінансові можливості для розвитку програм в освіті і науці.

Про це він написав у своєму Facebook.

Пряма мова:

Вніс пропозиції до проєкту Держбюджету 2021, які створять додаткові можливості розвивати освіту і науку і у 2021-му, і в наступні роки.

Ну не можна економити на освіті і науці. Бо в довгостроковій перспективі нікому буде навіть фахово підготувати той Держбюджет 🧮

📌 Збільшити фінансування для розвитку і оновлення шкіл, профтехів і наукових досліджень:

субвенція на програму “Спроможна школа для кращих результатів” – на 500 млн грн. Для ремонту будівель та нового обладнання для класів.

Нацфонду досліджень, гранти для наукових досліджень і науково-технічних розробок – на 400 млн грн. Кращі українські науковці повинні проводити дослідження в Україні.

субвенція на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти – на 150 млн грн. Практичні навчики треба отримувати на новому обладнанні, щоб бути готовим до сучасного ринку праці.

📌 Закласти додаткові 2 млрд грн на розвиток освіти і науки:
500 млн грн – на субвенцію на протипожежні заходи в школах, профтехах, закладах фахової передвищої освіти
600 млн грн – на субвенцію на придбання шкільних автобусів
500 млн грн – на субвенцію Донецькій і Луганській обл. на забезпечення харчування дітей, які постраждали від бойових дій і покращення матеріально-технічної бази закладів освіти на лінії зіткнення
200 млн грн – на фінансову підтримка наукових об‘єктів, що становлять національне надбання
100 млн грн – на програму компенсації закладам вищої освіти і науковим установам за послуги акредитації
100 млн грн – на підготовку абітурієнтів з тимчасово окупованих територій на підготовчих курсах

📌 Надати школам ресурси для організації безпечного навчання в умовах пандемії
Ст. 27 проєкту необхідно доповнити положеннями, які мають дозволити у 2021 організовувати безпечне навчання у закладах освіти державної та комунальної власності, використовуючи залишки освітньої субвенції на кінець 2020-го.

Тепер починаємо працювати з бюджетним комітетом.

Нагадаємо, що у проєкті бюджету-2021 команда Уряду практично досягла показника фінансування освіти у 7% ВВП, визначеного Законом України «Про освіту». Загальний обсяг цих видатків із державного бюджету передбачили в обсязі майже 174 млрд гривень. Це – на 34 млрд грн більше ніж у поточному році.

Back to top button