ГоловнеОсвіта і право

Бюджет освіти у 2021 році майже 7% ВВП

У проєкті бюджету-2021 команда Уряду практично досягла показника фінансування освіти у 7% ВВП, визначеного Законом України «Про освіту». Загальний обсяг цих видатків із державного бюджету передбачили в обсязі майже 174 млрд гривень. Це – на 34 млрд грн більше ніж у поточному році.

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, з урахуванням прогнозних обсягів видатків місцевих бюджетів отримаємо 6,7% ВВП. Це досить високий показник, з огляду на непросту економічну ситуацію у країні.

«Щодо бюджетних індикаторів загальної середньої освіти варто зауважити, що у проекті бюджету на 2021 рік передбачено зростання зарплати вчителів на 30%. Для цього збільшили освітню субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам обсягом 102,5 млрд грн (+21,2 млрд, порівняно з 2020-м). Ідеться про оплату праці більше 400 тисяч учителів», – наголосив Роман Єрмоличев.

Також заступник Міністра наголосив, що вдалось закласти кошти на підтримку Нової української школи.

«Це надзвичайно важливо, адже шкільна реформа має тривати. Наступного року за навчальні парти сядуть близько 440 тисяч першокласників. Для забезпечення їх освітніх потреб передбачено 1,3 млрд гривень. Розуміємо, що без належної підготовки вчителів запровадити зміни у системі освіти складно. Саме тому заклали 100 млн для впровадження нових методик навчання і професійного розвитку учителів відповідно до Концепції «Нова українська школа»», – зазначив Роман Єрмоличев.

Окрім того, як зазначає заступник Міністра, наступного року буде продовжено реалізацію проєктів з будівництва, реконструкції і капремонту закладів загальної середньої освіти, а також формування там нового освітнього простору.

«Збільшили вдвічі, до 1 млрд гривень, обсяги субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Розраховуємо на ці кошти побудувати та оновити 300 шкіл»,- повідомив Роман Єрмоличев.

Нагадаємо, що УЦОЯО проти рейтингів шкіл за результатами ЗНО.

Back to top button