Здоров'яФізіологія

Надлишок сну не менш шкідливий, ніж недосипання

Про те, що недосипання шкідливе для здоров’я відомо давно. Але надлишок сну не менше небезпечний, пише The Daily Mail. У ході дослідження, проведеного співробітниками Американської академії медицини сну, було встановлено, що зайві години сну провокують розвиток діабету, серцевих захворювань, тривожності і ожиріння.

За словами вчених, оптимальна кількість годин сну скорочує ризик даних захворювань і покращує стан здоров’я людей старше 45 років. “Здоровий спосіб життя полягає не тільки в дотриманні дієти та фізичної активності. Набагато важливіше, скільки триває сон. Дорослі люди намагаються спати по 7-9 годин, щоб поліпшити своє самопочуття, однак це корисно лише для тих, хто страждає хронічними захворюваннями “, – вважає фахівець зі сну Сафван Бадр.

У ході дослідження вчені проаналізували медичні записи 54 тисяч американців у віці 45 років. Виявилося, що майже третина з них страждали недосипання (спали 6 і менше годин). Дві третини учасників дослідження дотримувалися оптимальної тривалості сну (спали 7-9 годин). А інші спали більше 10 годин. “Взаємозв’язок між нездорової тривалістю сну і хронічними захворюваннями частково пояснюється психічними розладами і ожирінням. Це говорить про те, що, крім спостережень за станом сну, лікарям слід проводити моніторинг психічного стану і контролювати ІМТ пацієнтів з хронічними захворюваннями”, – розповів Джанет Крофт з Американського центру з контролю і профілактики захворювань.

Back to top button