день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Надлишок сну не менш шкідливий, ніж недосипання

Про те, що недосипання шкідливе для здоров’я відомо давно. Але надлишок сну не менше небезпечний, пише The Daily Mail. У ході дослідження, проведеного співробітниками Американської академії медицини сну, було встановлено, що зайві години сну провокують розвиток діабету, серцевих захворювань, тривожності і ожиріння.

За словами вчених, оптимальна кількість годин сну скорочує ризик даних захворювань і покращує стан здоров’я людей старше 45 років. “Здоровий спосіб життя полягає не тільки в дотриманні дієти та фізичної активності. Набагато важливіше, скільки триває сон. Дорослі люди намагаються спати по 7-9 годин, щоб поліпшити своє самопочуття, однак це корисно лише для тих, хто страждає хронічними захворюваннями “, – вважає фахівець зі сну Сафван Бадр.

У ході дослідження вчені проаналізували медичні записи 54 тисяч американців у віці 45 років. Виявилося, що майже третина з них страждали недосипання (спали 6 і менше годин). Дві третини учасників дослідження дотримувалися оптимальної тривалості сну (спали 7-9 годин). А інші спали більше 10 годин. “Взаємозв’язок між нездорової тривалістю сну і хронічними захворюваннями частково пояснюється психічними розладами і ожирінням. Це говорить про те, що, крім спостережень за станом сну, лікарям слід проводити моніторинг психічного стану і контролювати ІМТ пацієнтів з хронічними захворюваннями”, – розповів Джанет Крофт з Американського центру з контролю і профілактики захворювань.