Здоров'яФізіологія

Лікарі закликають сучасних людей більше стояти на ногах

Невеликі зміни в способі життя можуть сильно позначитися на здоров’ї людини. Як зазначає The New York Daily News , все дуже просто: щоб бути здоровим, потрібно більше перебувати на ногах і менше сидіти. І цією порадою можна керуватися, в першу чергу, на роботі.

Як показали дослідження 800 добровольців, коли людина на роботі стояла, у неї поліпшувалися показники цукру, жирів у крові. Якщо в день провести додаткові 2:00 стоячи, а, не сидячи, то можна зменшити рівень цукру приблизно на 2%, рівень жирів у крові – на 11%. Також підвищувалася концентрація “корисного холестерину”, ліпопротеїнів високої щільності.

Замінивши ці ж дві години на фізичну активність, можна добитися ще більшого зниження рівня жирів і цукру, а також зменшення Індексу маси тіла на 11%. У свою чергу, об’єм талії скорочувався на 7,6 сантиметри (об’єм талії безпосередньо пов’язаний з фактором ризику серцево-судинних недуг).

Експерти закликають відмовитися від звичайних столів. В офісах можна впровадити високі столи-конторки. У сучасному світі люди проводять майже весь день сидячи. У Європі, наприклад, люди сидять від 3,2 до 6,8 години на день. Приблизно 55-69% часу неспання людина сидить. За словами вчених, якщо людина пішки йде до роботи, стоїть там ще години 4, а потім ще годину витрачає на виконання домашньої роботи, вона  спалить більше калорій, ніж при годинному бігу.

Шкільне життя

Back to top button